Російські окупанти обшукали у Севастополі будинок кримськотатарського активіста Фазила Емірусеїнова

Дата: 03 Квітня 2023
A+ A- Підписатися
У селі Рідне в Балаклавському районі тимчасово окупованого Севастополя росіяни проводять обшук у будинку літнього кримського татарина Фазила Емірусеїнова.
 
Про це повідомляє громадське об’єднання “Кримська солідарність”.
 
Фазил Емірусеїнов

У “Кримській солідарності” зауважують, що активіст відвідував судові засідання з політично мотивованих справ проти кримських татар та виступав свідком захисту в одній з них.

Обо 11:28 стало відомо про завершення обшуку. Російські силовики не затримали кримського татарина після обшуку. 

Повідомляється, що ФСБ ретельно обшукала помешкання чоловіка і жодні його речі не вилучало. 

Обшук проводився у межах кримінальної справи стосовно пошкодження частини залізничного полотна за 12 кілометрів від станції Сімферополь у районі села Поштове тимчасово окупованого Бахчисарайського району.

Відомо, що у вересні 2021 року чоловіка затримали біля будівлі ФСБ та оштрафували на 7 тисяч рублів. Тоді співробітники спецслужб провели обшуки в будинках Ельдара Одаманова, Асана та Азіза Ахтемових, Шевкета Усеїнова та Нарімана Джеляла.
 
Тоді понад добу про них нічого не було відомо.
 
Десятки людей, серед яких родичі, журналісти та адвокати, прийшли до будівлі ФСБ з вимогою дати інформацію про викрадених. Понад 50 з них були затримані бійцями ОМОНу, зокрема журналісти “Кримської солідарності” Айдер Кадиров та Нурі Абдурашитов, які мали посвідчення ЗМІ.
 
Раніше у межах кримінальної справи стосовно пошкодження частини залізничного полотна окупанти проводили обшуки у помешканнях таких громадян України: 
Як відомо, за останніми даними українського Омбудсмана Дмитра Лубінця, Росія незаконно утримує 180 кримських політв’язнів, серед яких 116 кримських татар.
 
За оцінюванням правозахисної організації “Крим SOS”, щонайменше 35% вироків нинішнім жертвам політично вмотивованих кримінальних переслідувань у Криму ухвалено після початку повномасштабного вторгнення. Здебільшого це люди, яких обвинувачують у нібито причетності до ісламської політичної організації “Хізб ут-Тахрір” або добровольчого кримськотатарського батальйону імені Номана Челебіджіхана.
 
“Крим SOS” указує, що сумарний термін жертвам політично вмотивованих переслідувань у Криму за рік повномасштабного вторгнення становить 699 років і 9 місяців.
 
Правозахисна організація наголошує, що ігнорування воєнних злочинів російських окупантів призвело до погіршення ситуації з правами людини в окупованому Криму. А відсутність реакції міжнародної спільноти на окупацію Криму та подальші злочини окупантів  полегшили Росії завдання з перетворення півострова на плацдарм для вторгнення на материкову Україну рік тому.
 
Як відомо, правозахисна спільнота в Україні переконана, що деокупація Криму припинить систематичні грубі порушення прав людини на півострові з боку Російської Федерації. Для цього вони закликають країни підтримати Україну своєчасним постачанням зброї та військовим обладнанням у достатній кількості.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter