Російська влада сповільнила швидкість роботи Twitter у країні
Роскомнагляд сповільнив швидкість роботи соціальної мережі Twitter на території Росії.
Про це повідомили у відомстві.
За даними російського відомства, сповільнення впровадять на 100% мобільних пристроїв і на 50% стаціонарних.
Офіційно в Роскомнагляді повідомили, що сповільнили роботу соцмережі через те, що з 2017 року на платформі не видаляють на вимогу регулятора “контенту, що схиляє неповнолітніх до скоєння самогубств, що містить дитячу порнографію, а також інформацію про використання наркотичних засобів”. За цей час Twitter отримав понад 28 тисяч скарг, але досі не видалив 3168 матеріалів із забороненою інформацією.
“З метою захисту російських громадян і примусу інтернет-сервісу до виконання законодавства на території Російської Федерації щодо Twitter з 10 березня вжито заходів централізованого реагування, а саме первинне сповільнення швидкості роботи сервісу згідно з регламентом”, – йдеться в повідомленні.
Роскомнагляд почав погрожувати популярним соціальним мережам блокуваннями та проблемами з роботою незадовго до початку опозиційних мітингів у січні поточного року. Відомство не влаштовувало, що адміністрації соцмереж не видаляють публікацій про акції. Новини про їхнє проведення стали популярною темою, наприклад, у російському сегменті соцмережі TikTok. Відео під хештегами, пов’язаними з Олексієм Навальним, там переглянули більш ніж 200 мільйонів разів.
Нещодавно за відмову видаляти публікації про опозиціонерів та мітинги оштрафували на 4 мільйони рублів соцмережу “Одноклассники” та на півтора мільйона рублів ВКонтакте. У Роскомнагляді повідомили, що якщо Twitter продовжить ігнорувати вимоги російського закону, то заходи впливу посилять, аж до блокування.
Нагадаємо, що на початку лютого в Росії не відкидали можливості блокування міжнародних інтернет-ресурсів, зокрема YouTube.
Наприкінці 2020 року на розгляд Держдуми РФ внесли законопроєкт, у разі ухвалення якого силовики зможуть без звернення до суду ініціювати блокування будь-якого інтернет-ресурсу як екстремістського.
Наразі, щоб заблокувати будь-який ресурс у Росії, силовикам треба спочатку звернутися до суду. Автори законопроєкту в пояснювальній записці наголосили, що дійсний порядок не ефективний, а тому потребує змін. За задумом російських депутатів, після ухвалення документа силовикам для блокування ресурсів знадобиться лише висновок експерта.
Відомо, що випадки блокування ресурсів без рішення суду в РФ уже траплялися. Так, у жовтні 2019 року Роскомнагляд обмежив на території країни доступ до сайту інформаційного агентства Фергана, яке висвітлює життя Середньої Азії.