“Репортери без кордонів” закликали Росію негайно звільнити кримську громадянську журналістку Ірину Данилович

Дата: 29 Квітня 2024
A+ A- Підписатися

Міжнародна правозахисна організація “Репортери без кордонів” закликала негайно звільнити кримську громадянську журналістку та активістку Ірину Данилович.

Таку вимогу правозахисна організація, яка захищає права медійників, оприлюднила на своїй сторінці в соціальній мережі X у річницю затримання бранки Кремля.

Ірина Данилович

“Минуло вже два роки відтоді, як Ірина Данилович, журналістка-фрилансерка, була викрадена окупаційними силами в Криму. Відтоді її тримають у російських в’язницях, і її здоров’я продовжує погіршуватися. Reporters sans frontières закликає негайно звільнити її”, – йдеться в повідомленні.

Напередодні повідомлялося, що Ірина Данилович відмовилася брати участь у розгляді касаційної скарги в Четвертому касаційному суді загальної юрисдикції через стан її здоров’я.

Раніше Верховна Рада ухвалила постанову про звільнення та повернення до України українських журналістів, зокрема й громадянських журналістів, яких росіяни незаконно утримують на своїй території та на тимчасово окупованій території України. Серед цих журналістів, зокрема, фрилансер Крим.Реалії (проєкт Радіо Свобода) Владислав Єсипенко та громадянська журналістка з Криму Ірина Данилович.

Нагадаємо, Ірина Данилович – медсестра та громадянська активістка з Феодосії, співпрацювала з виданням “INжир media” та правозахисним проєктом “Кримський процес”. Жінка захищала інтереси медпрацівників на півострові: увійшла до незалежної профспілки, багато писала про порушення їхніх прав, наприклад про недоплати за роботу з ковідними пацієнтами. Вона також вела сторінку в соцмережах та кілька блогерських колонок, присвячених правам медпрацівників і проблемам охорони здоров’я в тимчасово окупованому Криму.

Ірина Данилович

Співробітники ФСБ викрали її 29 квітня і до 7 травня утримували в підвалі ФСБ без жодного статусу та адвокатської допомоги. Її допитували на поліграфі, чинили психологічний тиск: обіцяли вивезти в ліс, до Маріуполя і годували один раз на день. Про це також вона заявляла в незаконному “суді” у Феодосії.

Попри обурення міжнародної правозахисної спільноти, 28 грудня 2022 року так званий “Феодосійський міський суд” оголосив вирок громадянській журналістці Ірині Данилович. За нібито “зберігання вибухових речовин” її засудили до семи років позбавлення волі й 50 тисяч рублів штрафу.

Данилович страждає на сильний головний біль, у неї підозрюють гостре запалення середнього та внутрішнього вуха. Існує загроза запалення головного мозку, що може призвести до смерті.

26 березня Представництво ЄС в Україні висловило стурбованість щодо стану здоров’я незаконно засудженої громадянської журналістки з тимчасово окупованої Феодосії Ірини Данилович та закликало негайно надати їй медичну допомогу.

Спеціальна доповідачка Організації Об’єднаних Націй Мері Лолор закликала Росію негайно звільнити Данилович.

Раніше ZMINA повідомляла про те, що російські окупанти вдають, нібито лікують Ірину Данилович, хоча насправді лише оформлюють папери, щоб звітувати перед правозахисниками та медіа.

Німецька письменниця Ніна Ґеорґе звернулася з листом до засудженої РФ кримської громадянської журналістки Ірини Данилович. Вона написала листа на честь щорічної кампанії, яку проводить організація PEN Intenational на підтримку ув’язнених авторів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter