Путін може спробувати нав’язати Україні “корейський” сценарій — розвідка

Дата: 27 Березня 2022
A+ A- Підписатися

Президент РФ Володимир Путін, який розв’язав війну в Україні, після невдач на фронті може змінити головні оперативні напрямки і може розглядати “корейський” сценарій для нашої держави.

Про це заявив начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України, бригадний генерал Кирило Буданов.

Джерело: ГУР Міноборони

“Після невдач під Києвом і неможливості повалити центральну владу України, Путін уже змінює головні оперативні напрямки — це південь і схід. Є підстави вважати, що він розглядає “корейський” сценарій для України. Тобто спробує нав’язати лінію розподілу між неокупованими та окупованими регіонами нашої країни. Фактично це спроба створити в Україні Північну та Південну Кореї. Адже проковтнути всю державу він точно не в силі”, — сказав він.

На думку розвідника, для путінського режиму досі актуальним залишається питання встановлення сухопутного коридору до Криму. Але для реалізації цього плану є головна проблема — український Маріуполь, який скував значні сили ворога, вважає він.

На думку Буданова, окупанти спробують зібрати окуповані території в єдине квазідержавне утворення, яке протиставлятимуть незалежній Україні.

“Ми вже бачимо намагання створити “паралельні” органи влади на окупованих територіях і примусити людей відмовитися від гривні. Можливо, вони захочуть про це поторгуватися і на міжнародному рівні. Але опір і мітинги наших громадян на окупованих територіях, контратаки ЗСУ і поступове звільнення суттєво ускладнюють реалізацію планів ворога. Окрім того, скоро починається сезон тотального українського партизанського сафарі. Тоді для росіян залишиться один актуальний сценарій — як вижити”, — підсумував він.

Росія розпочала широкомасштабне вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року (військова агресія РФ проти нашої країни триває з 2014-го). Метою вторгнення Путін назвав “демілітаризацію та денацифікацію України”.

Відтоді Збройні сили РФ атакують населенні пункти України з півдня, півночі, зокрема з території Білорусі, та сходу. Вони піддають ракетно-бомбовим ударам об’єкти інфраструктури, причому не тільки військові чи оборонні, але й житлові квартали, дитячі садки й лікарні. 

Точна кількість жертв російської агресії невідома. Станом на ранок 27 березня Офіс генпрокурора заявляв про загибель 139 дітей, понад 205 поранені.

За даними ООН на 26 березня, загинув 1081 мирний житель та 1707 поранені. Водночас в організації зазначили, що фактичні цифри набагато вищі. 

Втрати російських окупантів, за даними Генштабу ЗСУ станом на 27 березня, становлять приблизно 16,6 тисячі особового складу, 582 танки, 121 літак, 127 вертольотів, 294 артилерійські системи та інше.

Офіційно Росія визнала загибель 1351 російського військовослужбовця, ще 3825, за твердженнями Генштабу ЗС РФ станом на 25 березня, дістали поранення.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter