Прокурор запросив два роки умовно Ігорю Мовенку, побитому за українську символіку
Під час засідання підконтрольного Кремлю Гагарінського районного суду Севастополя прокурор запросив два роки умовно обвинуваченому в екстремізмі Ігорю Мовенку, якого 2016 року побили через українську символіку.
Про це повідомляє Крим.Реалії.
Оголошення вироку заплановане на 4 травня.
14 березня Ігор Мовенко під час судового засідання у підконтрольному Росії Гагаринському районному суді Севастополя заявив про застосування сили та погрози з боку російських силовиків.
21 лютого стало відомо, що Росфінмоніторинг вніс севастопольця Ігоря Мовенка, якого звинувачують в екстремізмі за коментарі в соцмережі “Вконтакте”, до списку екстремістів і терористів.
У квітні 2017 року Ігорю Мовенку висунули звинувачення за ч. 2 ст. 280 Кримінального кодексу Росії (“Публічні заклики до здійснення екстремістської діяльності”).
16 грудня 2016 року в Севастополі співробітники ФСБ приїхали на роботу до Ігоря Мовенка та забрали його із собою. Також співробітники силового відомства вилучили робочий комп’ютер Ігоря. Службовці ФСБ сказали його дружині, що везуть Мовенка до севастопольської ФСБ. Дружині Мовенка заборонили спілкуватися з чоловіком, проте він встиг повідомити, що його били, погрожували помістити в СІЗО, якщо він не зізнається в екстремізмі.
У мережі YouTube у вересні того ж року з’явилося відео, зняте на місці події дружиною потерпілого. За її словами, Ігоря Мовенка побив чоловік через символіку українського батальйону “Азов” на велосипеді кримчанина. Нападник на Мовенка назвався співробітником поліції.
Лікарі діагностували в Ігоря Мовенка відкриту черепно-мозкову травму, струс головного мозку, перелом основи черепа, перелом щелепи, закритий перелом кісток носа, контузію очного яблука та інші травми.
Кримчанин намагався примусити співробітників поліції відкрити справу за фактом його побиття, проте її так і не відкрили. Натомість у Гагарінському районному суді Севастополя 22 вересня відбулося судове засідання, на якому постраждалого Мовенка оштрафували на 2000 рублів “за поширення нацистської символіки”.