Міжнародна організація цивільної авіації визнала Росію винною в падінні літака рейсу МН-17
Рада Міжнародної організації цивільної авіації (ІКАО) офіційно визнала Росію відповідальною в авіатрагедії малайзійського боїнга MH-17 над Донбасом у 2014 році.
Про це розповіли в МЗС Нідерландів.

Скаргу до ІКАО ще в березні 2022 року подали Австралія та Нідерланди, адже серед загиблих в авіатрощі громадяни саме цих двох країн становили більшість.
РФ торік заявила, що не визнає компетенцію ІКАО в цій справі, тож вийшла з неї.
У підсумку організація дійшла висновку, що Росія застосувала зброю проти цивільного повітряного судна під час польоту, чим порушила Чиказьку конвенцію про міжнародну цивільну авіацію.
Найближчим часом в організації мають визначитись, як РФ відшкодовуватиме збитки.
Окружний суд Гааги визнав винними в трагедії Ігоря Гіркіна, Сергія Дубінського та Леоніда Харченка, які отримали довічне. Четвертого обвинуваченого – Олега Пулатова – виправдали.
Виправдання Пулатова суд пояснив тим, що слідчим не вдалося довести, що він перебував на зв’язку з командою “Бука” і мав до запуску безпосередній стосунок. Однак про плани запуску він знав. Суд також постановив, що у 2014 році територія окупованої Донеччини перебувала під контролем Росії та отримувала звідти зброю.
Ще у квітні 2019 року Європейський суд з прав людини повідомив уряду Росії про скарги родичів загиблих у катастрофі MH-17. Ті вимагали пояснень від влади країни та скаржилися на відсутність співпраці РФ з міжнародним розслідуванням. Невдовзі після цього нідерландський уряд також подав позов до ЄСПЛ, щоб підтримати родичів жертв.
Нині рідні загиблих в авіатрощі вимагають від РФ визнання провини в межах мирної угоди з Україною.
Нагадаємо, що слідчі, які займалися справою MH-17, після вироку суду оприлюднили запис розмови російського керманича Путіна з ватажком проросійських бойовиків на Луганщині Ігорем Плотницьким, яка відбулася 15 листопада 2017 року.
Серед перехоплень щодо надання військової підтримки бойовикам є ті, в яких зазначається, що тільки одна “людина, яка ухвалює рішення” з цього приводу. Про це говорить помічник голови окупаційної адміністрації Криму Аксьонова. У перехопленні, датованому червнем 2014-го, про цю “людину” додають, що вона перебуває на саміті у Франції.
5 і 6 червня 2014 року Путін був у Франції на святкуванні Дня висадки союзників під час Другої світової. Попри оприлюднення запису слідчі казали, що не мають достатніх доказів для передання до суду нових справ, наприклад щодо Путіна.