Прокуратура АРК порушила справу за розміщення в “карантинні камери” кримського СІЗО людей з підозрою на COVID-19
Прокуратура Автономної Республіки Крим порушила кримінальне провадження за фактом “невжиття державою-окупантом заходів для протидії розповсюдженню СОVID-19 серед кримчан, у тому числі щодо ув’язнених, які перебувають у місцях несвободи”. Справу відкрили за статтею про порушення законів та звичаїв ведення війни.
Про це інформує пресслужба відомства.
“Встановлено, що на території “Слідчого ізолятора №1 Управління Федеральної служби виконання покарань” у “карантинну камеру” поміщають людей з підозрою на COVID-19 або ГРВІ, проте ув’язненим не проводять кваліфіковане обстеження та тестування на наявність коронавірусної інфекції, не видають засоби індивідуального захисту, а камера не забезпечена необхідними санітарно-гігієнічними умовами”, – йдеться в повідомленні.
Окрім того, у відомстві звертають увагу, що деяких кримчан продовжують етапувати з анексованого Криму до Ростова-на-Дону, що в умовах пандемії коронавірусу потенційно небезпечно для життя та здоров’я людей.
“Вказані дії держави-окупанта, яка має забезпечувати належні умови утримання в місцях несвободи, свідчать про порушення нею ст. 56 Конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року, статей 10, 14 Додаткового протоколу до Женевських конвенцій 1949 року, що стосується захисту жертв міжнародних збройних конфліктів”, – йдеться в заяві прокуратури.
Раніше Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова неодноразово зверталася до російської сторони з проханням надати належну медичну допомогу громадянам України, які перебувають у тюрмах Росії і анексованого Криму. Вона повідомляла, що в’язні в тимчасово окупованому Криму скаржаться на неналежні умови утримання і ненадання відповідної медичної допомоги в умовах оголошеної пандемії коронавірусу. З подібними заявами виступали західні дипломати, правозахисні та громадські організації.
За даними українського Омбудсмана, у російському ув’язненні перебуває 113–115 людей.
Загалом російський Росспоживнагляд звітує про 162 інфікованих у тимчасово окупованому Криму. З них 36 одужали.
16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся невизнаний більшістю країн світу “референдум” про статус півострова. За його результатами РФ долучила півострів до свого складу. Україна, Європейський Союз та США не визнали результатів голосування на “референдумі”.
Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними, засудивши дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія не визнає своїх зобов’язань з міжнародного гуманітарного права відповідно до свого статусу країни-окупанта. Вона також заперечує анексію півострова та називає це “відновленням історичної справедливості”.
Український парламент офіційно оголосив датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.