Полозов подав скаргу на рішення суду про арешт Мустафи Джемілєва

Дата: 13 Липня 2020
A+ A- Підписатися

Адвокат лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва Микола Полозов подав скаргу на обрання “судом Армянська” запобіжного заходу у вигляді поміщення на два місяці під варту його підзахисному.

Про це сам Полозов розповів у коментарі “Крим.Реалії“.

Мустафа Джемілєв

“Ще у 2016 році Київським районним судом Сімферополя моєму підзахисному було обрано запобіжний захід у вигляді взяття під варту на два місяці з моменту його затримання. Під час минулого судового засідання суддя озвучила рішення п’ятирічної давності, залишивши його без змін. Більше того, вона не обговорила це рішення ні зі стороною захисту, ні зі стороною обвинувачення, що має бути за процедурою. Суддя просто поставила всіх перед фактом, не вислухавши доводи жодної зі сторін. Саме на це порушення з боку Армянського міського суду я подав скаргу”, – сказав Микола Полозов.

Нагадаємо, Управління Слідкому Росії в Криму 13 квітня висунуло Мустафі Джемілєву звинувачення за трьома статтями російського кримінального кодексу. За словами адвоката Миколи Полозова, проти Джемілєва зараз використовують матеріали української справи його сина Хайсера.

На попередньому засіданні, 9 липня, “суддя” відхилила всі клопотання захисту Мустафи Джемілєва. 

Лідери кримськотатарського народу пов’язують порушені справи з акцією “Світ – проти насильства та окупації. Марш гідності”. Акція має на меті “сприяння міжнародним організаціям, включно з ООНОБСЄЄСРадою Європи та іншими, в реалізації іміджу ухвалених рішень на підтримку суверенітету, незалежності, єдності й територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах”.

Вони розцінюють такі дії Москви як сигнал усім, хто в будь-якій формі протистояв, протистоїть і протистоятиме російській агресії та боротиметься за відновлення територіальної цілісності України, включно з Кримом. Сам Мустафа Джемілєв вважає, що кримінальні справи використовують для подальшого витіснення кримських татар з півострова.

13 квітня Слідчий комітет РФ відхилив клопотання адвоката Миколи Полозова про участь як захисника в кримінальній справі проти лідера Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова.

У Представництві президента в АРК назвали політичним переслідуванням російську кримінальну справу проти Мустафи Джемілєва.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: