У Криму окупаційний суд на попередньому засіданні відхилив усі клопотання захисту Джемілєва

Дата: 09 Липня 2020
A+ A- Підписатися

У так званому “Армянському міському суді” відбулося попереднє засідання в кримінальній справі проти лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва.

Про це повідомляє видання “Кримський процес“. 

Як розповів за підсумками засідання адвокат Микола Полозов, захист подав клопотання про вилучення неприпустимих доказів, витребування речових доказів, припинення кримінального провадження та повернення справи прокурору. У всіх цих клопотаннях “суддя” Венера Ісроїлова відмовила.

Частково вона задовольнила клопотання про витребування повідомлення, яким Мустафі Джемілєву ФСБ заборонила “в’їзд на територію РФ”.

“За таких обставин справу розглядати не можна. Справа політично мотивована через позицію Мустафи Джемілєва щодо прихильності до територіальної цілісності України”, – зазначив у своєму коментарі захисник. 

Перше засідання по суті відбудеться 23 липня.

Як відомо, Мустафі Джемілєву інкримінують порушення ч. 3 ст. 322 Кримінального кодексу РФ (“Незаконний перетин державного кордону Російської Федерації”), ч. 1 ст. 222 (“Незаконне придбання, передання, збут, зберігання, перевезення або носіння зброї, її основних частин, боєприпасів”) та ч. 1 ст. 224 (“Недбале зберігання вогнепальної зброї, яке створило умови для її використання іншою особою, якщо це спричинило смерть людини або інші тяжкі наслідки”).

Лідери кримськотатарського народу пов’язують порушені справи з акцією “Світ – проти насильства та окупації. Марш гідності”. Акція має на меті “сприяння міжнародним організаціям, включно з ООНОБСЄЄСРадою Європи та іншими, в реалізації іміджу ухвалених рішень на підтримку суверенітету, незалежності, єдності й територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах”.

Вони розцінюють такі дії Москви як сигнал усім, хто в будь-якій формі протистояв, протистоїть і протистоятиме російській агресії та боротиметься за відновлення територіальної цілісності України, включно з Кримом.

13 квітня Слідчий комітет РФ відхилив клопотання адвоката Миколи Полозова про участь як захисника в кримінальній справі проти лідера Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова.

У Представництві президента в АРК назвали політичним переслідуванням російську кримінальну справу проти Мустафи Джемілєва.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: