Поліція з’ясовує, чи порушили громадський порядок у столичному ресторані, де відмовились обслуговувати військового

Дата: 14 Січня 2025
A+ A- Підписатися

У Києві поліція відкрила кримінальне провадження щодо інциденту, коли в одному із закладів харчування відмовились обслуговувати військового.

Про це розповіли в Нацполіції. 

Ілюстраційне зображення. Фото: AFP
 

Інцидент трапився 12 січня в Оболонському районі столиці. 

Військовий, як він розповів журналістам OBOZ.UA, зайшов до закладу на проспекті Володимира Івасюка, але на вході його зупинив адміністратор. Він сказав, що не обслуговуватиме чоловіка. На відео, яким поділився боєць, працівник ресторану зауважує, що таке розпорядження отримав від керівництва. 

“На жаль, за всієї поваги я не можу”, – додає він. 

Військовий, не уточнюючи, звідки отримав ці дані, розповів, що власник закладу, який є іноземцем, нібито щоразу викликає поліцію, коли туди намагаються потрапити військові. Причиною нібито є те, що він використовує приміщення для ділового спілкування, яке відбувається російською. 

Нині в деталях інциденту мають розібратися слідчі. Провадження щодо факту відкрили за статтею про грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства. 

Винних можуть оштрафувати, встановити щодо них пробаційний нагляд або ж обмежити волю на максимальний строк у п’ять років. Про оголошення підозр у провадженні ще не повідомляли. 

Нагадаємо, що в Україні вже налічують 1,2 мільйона ветеранів, а після війни їхня кількість може зрости до 5–6 мільйонів, за розрахунками уряду. Попри високий рівень довіри до ЗСУ ті, хто повернувся з фронту, стикаються з нерозумінням суспільства. 

За час, поки триває повномасштабне російське вторгнення, у медіа вже лунало чимало подібних історій. До прикладу, торік у Києві представників патронатної служби “Азову” на бізнес-форумі попросили сховатись у куток, бо вони були у формі та нібито лякали цим інших гостей. Після розголосу організатори перепросили військових, а голова патронатної служби Олена Толкачова зізналась, що не очікувала такої бурхливої реакції громадськості. 

Також клієнт облаяв через інвалідність у ветклініці в Одесі лікаря-ветерана на протезах Олексія Притулу, а в Києві поліціянтка обізвала ветерана Павла Якимчука “конченим інвалідом” за зауваження про неправильне паркування. 

Якщо ви не хочете власними діями нашкодити ветеранам та ветеранкам, можете прочитати книжку про толерантне спілкування з тими, хто повернувся з фронту. Для тих, хто має фізичні травми, є порадник, як адаптуватися до життя після травми. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter