Під Кабміном влаштують рейв проти карантинних обмежень

Дата: 01 Вересня 2020
A+ A- Підписатися

1 вересня під будівлею Кабінету Міністрів України відбудеться акція на підтримку розважальної галузі через заборону роботи  закладів та проведення культурних подій у зв’язку з продовженням карантину.

Про це організатори повідомили у фейсбуку. 

Мета акції, за словами організаторів, – привернути увагу представників влади та зупинити дію урядових постанов, які фактично заборонили роботу розважальних закладів, ресторанів, кафе та барів, або скасувати їх.

“Дана акція є продовженням мирного протесту і буде повторюватися, допоки не буде знайдений компроміс. Протестуючі заручилися підтримкою багатьох міст, і в разі безкомпромісного ігнорування з боку влади мирна акція переросте в масштабний протест, на якому люди з усієї країни відстоюватимуть власні права. Кожен майданчик, заклад, скасований захід – це тисячі робочих місць і безліч суміжних професій, які залишилися без засобів для існування й утримання власних сімей”, – повідомили вони. 

Учасники акції вимагатимуть повністю або частково звільнити від сплати податків власників закладів, що зупинили роботу, та закликатимуть створити робочу групу за участю представників профільних міністерств, керівників закладів і суб’єктів господарської діяльності, яка б напрацювала певні кроки для вирішення ситуації. Мітинг, який розпочнеться о 16-й годині проведуть у форматі концерту, під час якого виступатимуть музиканти. 

Відомо, що ще в травні представники креативних індустрій влаштували протест проти карантину в низці міст, зокрема в Харкові, Львові, Хмельницькому, Вінниці, Черкасах, Одесі, Чернігові, Ужгороді, Тернополі, Києві, Рівному, Полтаві, Умані, Маріуполі, Кам’янському, Дрогобичі, Стрию та Вишгороді. Тоді організатори акції ввімкнули прожектори, спрямовані в небо, щоб їх побачили в уряді. 

Стоп Культурний Карантин!

Отже, всеукраїнська трансляція #стопкультурнийкарантин розпочнеться о 21:55 на сторінці Kyiv Music Days та сторінках учасників акції по всій Україні – наразі до ініціативи вже доєдналося 20 міст!Харків, Львів, Хмельницький, Вінниця, Черкаси, Одеса, Чернігів, Ужгород, Тернопіль, Київ, Рівне, Полтава, Умань, Маріуполь, Кам'янське, Кременчук. Дрогобич, Стрий, Вишгород.***Якщо нас не чують, то нас побачать!Пандемія Covid-19 зупинила весь світ.Коли уряди інших країн рятують свої економіки шляхом підтримки населення та бізнесу, планують поетапні виходи з карантину та прогнозують ймовірні сценарії для індустрій, український уряд ще тільки розробляє програми подолання кризи. При цьому сфера креативних індустрій та видовищних заходів знаходиться у забутті.Нас ніби не існує. Ресторанам дозволили літні майданчики та їжу на виніс, перукарням – попередній запис та чіткі вимоги соціальної дистанції, навіть для торгівельно-розважальних центрів – обмеження щодо кількості відвідувачів..План майже готовий для всіх галузей, окрім індустрії культури та видовищ.Схоже нас немає в сценарії уряду.В уряду не існує сценарію для нас, для понад 250 000 осіб – артистів, акторів, музикантів, балетмейстрів, організаторів заходів, кінотеатрів, івент агенцій, технічного персоналу світла, звуку та сцени, декораторів, квиткових операторів…У нашій галузі – сотні спеціалізацій та професій, без яких годі уявити сучасне культурне життя країни сьогодні.Акція #стопкультурнийкарантин покликана привернути увагу уряду до факту існування культурної індустрії в Україні і почати діалог з її представниками щодо можливого сценарію виходу з карантину.12 травня о 22.00 на знакових локаціях українських міст увімкнуть спрямовані в небо промені світла.Побачте нас! Почуйте нас! Дайте нам можливість працювати, поговоріть з нами як нам спільно розробити план виходу з карантину та відродити багатогранну культурну сферу України.12 травня о 22.00 ви нас побачите.Увімкни Україну!

Опубліковано Kyiv Music Days Вівторок, 12 травня 2020 р.

Нагадаємо, що нещодавно Конституційний Суд дійшов висновку, що карантин в Україні ввели з порушенням Основного закону, оскільки рішення про обмеження могла ухвалити лише Верховна Рада. Раніше обмеження, запроваджені владою через коронавірус, визнали неконституційними в Боснії, Чехії та Румунії

За час дії карантину українські правоохоронці встигли виписати штрафів на 5 млн грн. Нещодавно уряд закликали оголосити “адміністративну амністію”, у межах якої звільнити громадян від сплати штрафів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: