Окупанти заселяються у будинки мешканців села на Херсонщині, з якого 200 жителів вивезли на “фільтрацію”

Дата: 03 Березня 2023
A+ A- Підписатися

Окупанти вивезли близько 200 мешканців села Бойове Херсонської області для проведення так званих фільтраційних заходів, а в їхніх будинках розміщують найманців з Росії.

Про це повідомили в Генеральному штабі ЗСУ. 

Фото: Flipboard

“Представники так званої окупаційної влади здійснюють тиск на місцеве населення з метою привласнення земельних ділянок. Більшість жителів населеного пункту Бойове Херсонської області відмовилися передавати свої приватні ділянки на баланс місцевої окупаційної адміністрації”, – йдеться у повідомленні.

Станом на 1 березня 2023 року окупанти вивезли в невідомому напрямку близько 200 жителів цього села для проведення так званих фільтраційних заходів, а у їхні будинки розквартировують російських найманців.

Раніше ZMINA писала, що створений окупантами сайт “Херсонка.ру” щодня публікує повідомлення про так звану евакуацію мешканців Херсонської області на територію Росії. Згідно з цими публікаціями, в лютому 2023 року вивозили мешканців міст Нова Каховка, Гола Пристань та Олешки, а також селищ Горностаївка і Велика Лепетиха.

Водночас росіяни в тимчасово окупованому місті Гола Пристань на Херсонщині змушують місцевих мешканців переоформляти майнові права за російським законодавством, а незгодних погрожують депортувати до Росії. 

Детальніше про те, як відрізнити евакуацію від насильницького переміщення або депортації, читайте у роз’ясненні.

Центр прав людини ZMINA разом з українськими та міжнародними партнерами документує випадки примусових депортацій на територію Російської Федерації та Білорусі, скоєних під час російської збройної агресії проти України.

Якщо ви стали потерпілим або свідком примусової депортації на територію Російської Федерації або Білорусі, залиште інформацію про себе в онлайн-формі або ж напишіть на електронну адресу iy@humanrights.org.ua. Наш представник зв’яжеться з вами.

За згодою заявника отримана інформація буде використана для звернень до національних та міжнародних слідчих органів, зокрема до Незалежної міжнародної комісії ООН з розслідувань подій в Україні, Міжнародного кримінального суду тощо для розслідування скоєних воєнних злочинів в Україні.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter