Окупанти викрали чотирьох працівників ЗАЕС, які до цього пішли з ними на співпрацію – “Енергоатом”
Увечері 6 квітня окупанти в масках зайшли до одного з приміщень ЗАЕС, забрали та відвезли у невідомому напрямку чотирьох працівників служби фізичного захисту станції. Наразі атомників досі не повернули.
Про це повідомляє НАЕК “Енергоатом”.
Так, російські військові викрали співробітників, які вважалися лояльними до так званого “керівництва” ЗАЕС. Всі вони підписали контракти з фейковою АТ “Експлуатуюча організація Запорізької АЕС”. Серед цих працівників був і заступник “начальника” однієї зі служб Марк Волков, який всіляко сприяв незаконній діяльності окупантів.
“Цікавим, щоправда, є інший факт: попри “офіційний” перехід на роботу до окупантів, їхні боси не можуть віднайти у затриманих паспорти РФ: чи то не взяли поки, чи ретельно приховують. Можливо, таким чином вони прагнуть “пройти між крапельками”, аби після деокупації не потрапити до списку колаборантів, і саме це не сподобалось росіянам”, – зазначили у компанії.
Як наголошує “Енергоатом”, ситуація на Запорізькій АЕС стає дедалі напруженішою: перевірки та пошук так званих “неблагонадійних” працівників посилюються, і навіть співпраця з окупантами не рятує від підвалу чи допитів.
Раніше ZMINA писала, що деякі працівники тимчасово окупованої ЗАЕС, які вже майже рік перебувають під тиском загарбників, не погоджуються працювати на “Росатом”. Тому у лютому окупанти продовжили термін підписання контрактів з так званою “Експлуатуючою організацією Запорізької АЕС”, афілійованою з “Росатомом” до 1 квітня.
В умовах гострої нестачі персоналу на Запорізькій АЕС окупанти почали шукати вузькоспеціалізованих фахівців за оголошеннями.
Показово, що окупанти шукають персонал вузькоспеціалізованого атомного профілю: операторів реакторного відділення, машиністів двигуна внутрішнього згоряння, спеціалістів з ремонту реакторно-турбінного устаткування.
Нагадаємо, що в жовтні в Україні запустили кол-центр для консультативної допомоги працівникам атомної електростанції, які опинилися на тимчасово окупованій Росією території.
Звернутися до кол-центру можна за номерами: (044) 206-97-03, (050) 364-97-59. Крім того, всі, хто потребує консультацій, можуть залишити повідомлення в усіх месенджерах за вищезазначеним номером мобільного телефону або надсилати питання на електронну пошту supportznpp@direcy.atom.gov.ua.
Читайте також: “Багато хто думає, що ми зрадники і “здали Енергодар”: розповідь чоловіка, якого два місяці катувала ФСБ