Окупанти викрали з музеїв Маріуполя оригінали картин Куїнджі та Айвазовського, а самі установи знищили

Дата: 07 Липня 2022
A+ A- Підписатися

Окупанти викрали з музеїв Маріуполя оригінали картин Куїнджі та Айвазовського, а також унікальні ікони.

Про це повідомила Маріупольська міська рада.

Ілюстративне зображення художнього музею ім. Куїнджі. Фото: Фокус

Краєзнавчий та художній музеї Маріуполя залишилися без колекцій, які є культурним спадком міста та регіону. Самі установи російські окупанти знищили. 

“Російські варвари вкрали оригінали картин Куїнджі та Айвазовського, унікальні ікони та історичні експонати. Так само понад 75 років тому діяли нацисти. Грабували музеї та вивозили до себе. Росіяни впевнено повторюють їхній шлях, але вже під іншим прапором та гаслом. Вони повернули у наш дім “ніколи знову”. Покарання буде, а на воєнних злочинців чекає кара. Ми все повернемо до українського Маріуполя!” йдеться у повідомленні. 

Раніше ZMINA писала, що Росія направила в Україну “групу фахівців”, яка займається контрабандою цінних історичних артефактів із тимчасово захоплених територій до РФ. Про це свідчать дані міжнародної групи вчених та експертів із цифрових технологій, які відстежують крадіжки.

Нагадаємо, наприкінці квітня міський голова Мелітополя Іван Федоров заявив, що російські окупанти викрали з Мелітопольського краєзнавчого музею скіфське золото: унікальну колекцію IV ст. до н. е. військовим РФ допомогли знайти місцеві колаборанти.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: