Окупанти в Криму планують призвати 15 тисяч осіб до російської армії

Дата: 15 Квітня 2024
A+ A- Підписатися

В окупованому Криму російська влада планує призвати до збройних сил РФ 15 тисяч осіб.

Про це розповіла менеджерка з комунікацій Кримськотатарського ресурсного центру (КРЦ) Тетяна Савчук, пише Радіо Свобода.

Джерело: Stringer / Reuters / Forum

Загалом із 2022 року окупанти виписали на півострові 60 тисяч повісток, мобілізували 23 тисячі осіб.

Як пояснила правозахисниця, мобілізація спровокувала нову масову хвилю виїзду кримських татар з півострова.

“Це чергова хвиля депортації з рідного Криму. Щоб уникнути мобілізації, кримчани можуть лише виїхати з території півострова, інакше, на жаль, ніяк”, – сказала Савчук в ефірі телеканалу FREEДОМ.

Вона розповіла, що юристи КРЦ допомагали людям, які не бажають бути мобілізованими. Є випадки, коли кримські татари виїжджали до України та йшли воювати проти Росії, уточнила правозахисниця.

“До речі, є такий міф, що кримські татари не борються зі зброєю в руках, і для того, щоб розвінчати міф, ми створили програму, в якій розповідаємо про кримських татар у лавах українських Сил оборони”, – додала Савчук.

Нагадаємо, призначений РФ “військовий комісар Криму” Євген Машуков заявив, що в межах весняного призову до збройних сил РФ планують призвати 2,5 тисячі осіб.

Раніше ZMINA повідомляла про те, що станом на грудень минулого року підтверджено взяття в полон щонайменше 38 військовослужбовців РФ з окупованого Криму, більшість із яких, ймовірно, є громадянами України.

Примусова “мобілізація” на захоплених РФ територіях є порушенням статті 51 Женевської конвенції. Стаття суворо забороняє окупаційній державі змушувати осіб, які перебувають під захистом, тобто тих, хто опиняється під владою сторони конфлікту або окупаційної держави, громадянами яких вони не є, служити в її збройних чи допоміжних силах.

Якщо ви перебуваєте в Криму, то прочитайте інструкцію про те, що робити, якщо вас забирають до російської армії.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter