Окупанти обстріляли Купʼянщину, поранення дістали три літні жінки
29 березня, у середу, російські військові обстріляли село Подоли Купʼянського району, що на Харківщині. Поранення дістали три цивільні жінки 68, 69 та 70 років.
Про це повідомив очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов.
Жінок госпіталізували з множинними осколковими пораненнями. Стан однієї з них важкий. Інших – середньої тяжкості.
Крім того, минулої доби росіяни обстрілювали цивільну інфраструктуру населених пунктів Куп’янського, Чугуївського, Харківського та Богодухівського районів області.
Протягом 28 березня під ударами окупантів були Богодухів, Вовчанськ, Дворічна, Стрілеча, Ветеринарне та інші міста і села.
Внаслідок ракетного удару по місту Богодухів пошкоджені 13 житлових будинків та будівля дитячого садка. Поранення отримав 63-річний чоловік, його госпіталізували.
Протягом дня війська РФ масовано обстрілювали з мінометів, артилерії та танків селище міського типу Дворічна Куп’янського району. Там пошкоджено житлові будинки та господарчі споруди.
Нагадаємо, що в березні на Харківщині почала діяти регіональна психологічна служба. Її фахівці – мобільні групи психологів та спеціалістів психосоціального супроводу, які допомагають людям, що пережили російську окупацію.
Коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- невибіркові обстріли цивільних об’єктів;
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- мародерство;
- примус українських громадян служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортацію до Росії чи на окуповані нею території;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу info@humanrights.org.ua. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Раніше ZMINA оприлюднила перелік організацій, куди можна звернутися як по безкоштовні, так і по платні психологічні консультації.