Окупаційний “прокурор” попросив “суд” ув’язнення фрілансера “Крим.Реалії” Єсипенка

Дата: 16 Липня 2021
A+ A- Підписатися

У незаконному “Сімферопольському районному суді” 15 липня відбулося перше засідання по суті в кримінальній справі стосовно фрілансера “Крим.Реалії” Владислава Єсипенка.

Про це повідомляє видання “Кримський процес“. 

Під час засідання “прокурор” оголосив обвинувальний висновок. Відповідно до нього російські силовики інкримінують Владиславу Єсипенку незаконне придбання, зберігання боєприпасів та їхнє перероблення. “Прокурор” попросив “суд” ув’язнення. 

У справу ввійшов ще один адвокат за угодою Дмитро Дінзе. Він подав клопотання про відкладення засідання для узгодження позиції з підзахисним і ознайомлення з матеріалами справи.

Президент Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода Джеймі Флай назвав “знущанням зі справедливості” оголошення обвинувального висновку щодо Владислава Єсипенка. 

“Офіційне обвинувачення кореспондента “Крим.Реалії” Владислава Єсипенка російським судом в окупованому Росією Криму – це знущання над правосуддям. Це показує, на що Кремль готовий піти, щоб змусити замовкнути незалежні голоси про справжню ситуацію в Криму. Журналістика – це не злочин, а Владислав Єсипенко – не злочинець”, – цитує президента ЗМІ “Крим.Реалії”.

Водночас Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що обвинувальний акт є “прикладом залякування незалежних журналістів, придушенням свободи думки в тимчасово окупованому Криму та ще одним свідченням політики переслідування та репресій українських громадян країною-окупантом”.

Вона закликала міжнародну спільноту продовжити санкційний та політичний тиск на країну-агресора для звільнення всіх, кого незаконно утримує РФ на тимчасово окупованих територіях Криму, Донецької та Луганської областей.

Повідомляється, що до зали “суду” пустили тільки одного слухача, мотивуючи обмеження заходами щодо запобігання поширенню короновірусної інфекції.

Наступне засідання заплановано на 6 вересня. Очікується, що цього дня допитають журналіста. 

Нагадаємо, 10 березня 2021 року в Сімферополі ФСБ затримала громадянина України Владислава Єсипенка. За попередньою інформацією, чоловіка арештували у зв’язку з його політичними поглядами після відвідування акції з нагоди дня народження Тараса Шевченка, яка відбулась у місті 9 березня 2021 року.

Російська спецслужба інкримінує українцю порушення ч. 1. ст. 223.1 Кримінального кодексу РФ, (“незаконне виготовлення, перероблення або ремонт вогнепальної зброї, її основних частин…”). 16 березня ФСБ РФ заявила, що Єсипенко нібито вів “розвідувально-підривну діяльність в інтересах українських спецслужб”, а саме “здійснював фото- і відеофіксацію місцевості, об’єктів життєзабезпечення і місць масового перебування людей” у Криму.

Начальник Управління взаємодії зі ЗМІ та громадськістю СБУ Артем Дехтяренко в коментарі виданню ZMINA заперечив, що журналіст співпрацював зі Службою безпеки України. Водночас він наголосив, що органи влади РФ та окупаційна адміністрація відповідальні за порушення норм міжнародного права, політичні переслідування та незаконні затримання українців, зокрема на території Автономної Республіки Крим.

Раніше повідомлялося, що експертиза не знайшла відбитків пальців арештованого журналіста на “вилученій” у нього гранаті.

Напередодні Кримська правозахисна група заявила про позбавлення українця права на захист, оскільки до нього не допускали  незалежних адвокатів – Еміля Курбедінова та Олексія Ладіна. Натомість Єсипенку без його згоди призначили адвокатку Віолетту Синеглазову, яка вже неодноразово фігурувала в політично мотивованих справах проти громадян України, фактично захищаючи не підзахисних, а інтереси слідства. Вона раніше не оскаржувала взяття підзахисного під варту і не з’явилася на засідання у “Верховному суді Криму”.

Синеглазова ввійшла в справу, судячи з матеріалів, 11 березня. Вона ж підписувала перші документи справи – протоколи про затримання і допит Єсипенка. Утім, як повідомляють “Ґрати”, жінка не була черговим адвокатом Адвокатської палати Криму в ці дні й, згідно з регламентом роботи палати, не мала права брати участь у справі. У графіку чергувань адвокатів палати за Сімферопольським судовим районом ідеться, що Синеглазова чергувала 8 і 20 березня.

Під час судового засідання в незаконному “Верховному суді Криму” Єсипенко заявив, що його катували протягом двох діб, з моменту затримання до надходження в ІТТ Сімферополя. Чоловіка били по тулубу, ногах та в ділянку статевих органів. Силовики ФСБ також приставляли до мочок вух та голови Єсипенка контакти, після чого вмикали електричний струм, що завдавав нестерпного болю. Коли він більш-менш звикав до цього, силу струму збільшували. 

Єсипенко також стверджує, що його ставили в стійку лежачи на кулаки, на руки й, коли він уже більше не міг стояти й падав, починали бити ногами по різних частинах тіла. 

Крім того, ФСБ погрожувала йому, що якщо він не дасть зізнавальних свідчень, то його знайдуть у камері повішеним і все буде обставлене як самогубство. Через це на судовому засіданні журналіст заявив, що він не збирався і не збирається накладати на себе руки.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter