Заарештованого в Криму журналіста Єсипенка не доставили до “суду” – правозахисники

Дата: 23 Березня 2021
A+ A- Підписатися

Заарештованого в тимчасово окупованому Криму позаштатного співробітника “Крим.Реалії” Владислава Єсипенка 23 березня не доставили на засідання до “Верховного суду Криму”, де розглядалася скарга незалежних захисників Єсипенка на його арешт.

Про це інформує Кримська правозахисна група (КПГ).

Владислав Єсипенко

Під час засідання суду стало відомо, що Єсипенко нібито перебуває на слідчих діях.

“За результатами засідання адвокатів, які за договором з родичами захищають українця, допустили до справи. Розгляд скарги на взяття під варту відкладено, оскільки “суддя” Тимур Слизько ухвалив скерувати справу до ФСБ для повідомлення слідчого про таку скаргу. Після повідомлення слідчого має відбутися повторне судове засідання”, – мовиться в повідомленні КПГ.

Правозахисники повідомляють, що адвокатка Владислава Єсипенка за призначенням Віолетта Синєглазова не оскаржувала взяття підзахисного під варту і не з’явилася на засідання суду.

Правозахисники нагадали, що незалежних адвокатів Еміля Курбедінова і Олексія Ладіна, з якими дружина Єсипенко Катерина уклала угоди, не пустили до заарештованого українця. На переконання КПГ, це підтверджує незаконні методи слідства та можливість застосування тортур.

Нагадаємо, 10 березня 2021 року в Сімферополі ФСБ затримала громадянина України Владислава Єсипенка. За попередньою інформацією, чоловіка арештували у зв’язку з його політичними поглядами після відвідування акції з нагоди дня народження Тараса Шевченка, яка відбулась у місті 9 березня 2021 року.

Російська спецслужба інкримінує українцю порушення ч. 1. ст. 223.1 Кримінального кодексу РФ, (“незаконне виготовлення, перероблення або ремонт вогнепальної зброї, її основних частин…”). 16 березня ФСБ РФ заявила, що Єсипенко нібито вів “розвідувально-підривну діяльність в інтересах українських спецслужб”, а саме “здійснював фото- і відеофіксацію місцевості, об’єктів життєзабезпечення і місць масового перебування людей” у Криму.

Напередодні Кримська правозахисна група заявила про позбавлення українця права на захист, оскільки до нього не допускають незалежних адвокатів. Натомість Єсипенку без його згоди призначено адвокатку Віолетту Синєглазову, яка вже неодноразово фігурувала в політично мотивованих справах проти громадян України, фактично захищаючи не підзахисного, а інтереси слідства.

МЗС України висловило рішучий протест Росії через затримання журналіста і закликало допустити незалежного адвоката до чоловіка. Відомство підкреслило, що Росія “повинна надати інформацію про місце перебування і стан здоров’я Владислава Єсипенка”.

МЗС України

Росія повинна забезпечити дотримання своїх зобов’язань як держави-окупанта відповідно до норм міжнародного права, а також виконати резолюції ГА ООН “Територіальна цілісність України від 27 березня 2014 року, “Стан з правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь (Україна)” (2016, 2017, 2018, 2019 і 2020). Закликаємо РФ припинити гоніння і політичні переслідування українців у тимчасово окупованому Криму, негайно звільнити Владислава Єсипенка і всіх незаконно утримуваних нею громадян України”, – мовиться в заяві зовнішньополітичного відомства.

Президент “Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода” Джеймі Флай засудив затримання журналіста, який співпрацював зі ЗМІ.

Національна спілка журналістів України (НСЖУ) засудила затримання медійника. Його голова, член виконкому Європейської федерації журналістів Сергій Томіленко наголосив, що журналістська робота – це не “шпигунство” і не “робота на спецслужби”, в чому звинувачують фрилансера. НСЖУ заявила, що повідомить міжнародних партнерів про незаконне затримання журналіста. 

16 березня низка правозахисних організацій також засудила затримання українця, висунула вимогу його негайного звільнення і надала рекомендації міжнародним організаціям та урядам демократичних країн. 

Раніше редактор “Крим.Реалії” Володимир Притула повідомив, що за роки окупації Криму понад 50 журналістів видання зазнали тиску з боку російських спецслужб. Через тиск 27 медійників припинили співпрацю з проєктом, а 29 покинули Автономну Республіку Крим. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: