Незаконно заарештованій журналістці Ірині Данилович викликали швидку в залу “суду”. У кримському СІЗО їй не надають медичної допомоги (доповнено)

Дата: 27 Грудня 2022
A+ A- Підписатися

Незаконний “Феодосійський міський суд” перервав слухання судове засідання в кримінальній справі стосовно громадської журналістки Ірини Данилович, якій після викрадення підклали в сумку саморобний вибуховий пристрій. Таке рішення “суддя” Наталія Кулинська ухвалила через різке погіршення стану здоров’я підсудної.

Про це інформує правозахисна організація “Кримський процес” із будівлі “суду”.

Ірина Данилович

Видання повідомляє, що перед засіданням Ірина Данилович встигла повідомити, що протягом місяця в неї розвивається отит і жодної допомоги в СІЗО їй не надають.

“Ріж собі вени й нас не чіпай”, – так журналістка описала відповідь на своє звернення до медичної частини слідчого ізолятора.

Водночас вона скаржилася на постійний головний біль, а потім повідомила, що не розуміє, де вона перебуває і що відбувається.

Кореспондент “Кримського процесу” відзначає ознаки втрати координації рухів. У результаті конвой викликав швидку допомогу, і її вивели із зали “суду” до конвойного приміщення.

Як повідомляє “Кримський процес”, “суд” таки відновив засідання після надання Данилович невідкладної медичної допомоги. На засіданні почалися дебати сторін, попри те, що підсудній не стало краще і вона нічого не чує.

За інформацією видання, представник “державного звинувачення” Дмітрій Лященко у дебатах заявила, що вина Данилович повністю доведена під час судового слідства і попросила “суд” призначити покарання у вигляді семи років позбавлення волі з виплатою штрафу у розмірі 60 тисяч рублів.

Підсудна кілька разів за час виступу наголошувала, що нічого не чує і не розуміє, що відбувається.

Сторона захисту в дебатах вказала на численні протиріччя у свідченнях свідків, неприпустимість низки доказів, наявних у матеріалах справи, відсутність істотних доказів та на факт лжесвідчення одного з “понятих”, що виявився співробітником кримської “поліції”.

Найближчим часом очікується виступ Ірини Данилович у дебатах та з останнім словом.

Кримський процес відзначає, що журналістка продовжує погано почуватися, незважаючи на надану допомогу.

Після виступу Данилович Кулінська має повідомити про дату та час оголошення вироку. Раніше вона заявляла, що має намір зробити це 28 грудня.

Нагадаємо, що Ірина Данилович була викрадена співробітниками ФСБ 29 квітня і до 7 травня утримувалась у підвалі ФСБ без жодного статусу та адвокатської допомоги. Потім у сумці, яку у неї вилучили, знайшли вибухівку і 7 травня Київський районний суд Сімферополя обрав їй запобіжний захід у вигляді взяття під варту терміном на 2 місяці.

Нагадаємо, співробітники ФСБ викрали Ірину Данилович 29 квітня і до 7 травня утримували в підвалі ФСБ без жодного статусу та адвокатської допомоги. Її допитували на поліграфі, чинили психологічний тиск: обіцяли вивезти в ліс, до Маріуполя і годували один раз на день. Про це також вона заявляла в  незаконному “суді” у Феодосії.  

Ірина Данилович

Згодом у сумці Данилович, яку в неї вилучили, “знайшли” вибухівку. 7 травня так званий “Київський райсуд” Сімферополя обрав їй запобіжний захід у вигляді взяття під варту строком на два місяці.

Наприкінці липня журналістка змогла передати, що в Сімферопольському СІЗО на неї продовжують чинити тиск співробітники ФСБ. Зокрема, їй завдали тілесних ушкоджень під час етапування до суду.

5 липня “суддя” Ольга Кузнецова продовжила термін утримання журналістки під вартою на два місяці, проігнорувавши те, що затримання Данилович відбулося на тиждень раніше за офіційно оформлені документи. 

Журналістці загрожує до восьми років позбавлення волі та до 100 тисяч російських рублів штрафу.

Як відомо, на засіданні 7 листопада сторона захисту заявила клопотання про виклик до “суду” для допиту як свідків 16 осіб, зокрема співробітників ФСБ, що були причетні до викрадення журналістки, її незаконного утримання протягом тижня в підвалі ФСБ та фальсифікації кримінальної справи. Незаконне формування відмовило у всіх клопотаннях, окрім виклику одного свідка захисту – Сулеймана Кадирова, який не володіє інформацією по суті обвинувачення, а може дати лише характеризувальні свідчення.

У правозахисній організації Front Line Defenders вказали на тиск, що чинився на журналістку через її діяльність. Так, у грудні 2021 року в телеграм-каналі “Лис і ворона” з’явилася серія дискредитаційних публікацій, де Данилович таврували як “іноземну агентку”.

Напередодні спеціальний представник ООН з прав правозахисників висловив у комунікації з російським урядом занепокоєння з приводу ймовірного насильницького зникнення кримської громадянської журналістки та правозахисниці Ірини Данилович, неналежного поводження з нею, порушення кримінальної справи, обшуку помешкання, заволодіння її електронними пристроями та таврування як “іноземної агентки”. 

9 травня низка правозахисних організацій, зокрема “Репортери без кордонів“, закликали Росію негайно звільнити Данилович.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter