Нардеп Дубінський позиватиметься проти антикорупційних активістів

Дата: 19 Січня 2021
A+ A- Підписатися

Депутат від партії “Слуга народу” Олександр Дубінський, відомий своїм тиском на громадянське суспільство, позиватиметься проти активістів Центру протидії корупції, яких він звинувачує в наклепі, що призвів до потрапляння політика до санкційних списків США.

Про це повідомляє Громадське. 

Фото з відкритих джерел

Міністерство фінансів США з контролю за іноземними активами занесло до санкційних списків через втручання в президентські вибори в країні сімох українських громадян, зокрема Дубінського, на початку січня. Після цього в ЦПК повідомили, що ще в жовтні минулого року звернулися до американського мінфіну з відповідним проханням.

За словами адвокатки Дубінського Тетяни Костіної, факти, які Центр протидії корупції наводив у зверненні до американського відомства, є брехнею. Захисниця нардепа вважає, що цей лист можна розцінювати як звернення експрезидента-втікача Віктора Януковича до Росії з проханням ввести війська в Україну.

Окрім цього, активістів звинуватили у свідомому обмані виборців через їхній проєкт “Серпом по рейтингу”, порушенні недоторканності приватного життя Дубінського та низці інших порушень, які, на думку адвокатки, перешкоджають виконанню нардепом його повноважень. Усього Дубінський планує подати до правоохоронних органів заяви щодо чотирьох кримінальних проступків, п’яти нетяжких злочинів, чотирьох тяжких і одного особливо тяжкого.

Водночас виконавча директорка українського Центру протидії корупції Дарія Каленюк у коментарі “Радіо Свобода” вже зазначила, що парламентар “переоцінює” можливості ЦПК, коли каже про прямий вплив їхнього листа на внесення Дубінського до санкційного списку. 

Дарія Каленюк. Фото: Znaj.ua

“Олександр Дубінський переоцінює потужність і спроможність ЦПК. Він говорить, що ми ввели в оману уряд Сполучених Штатів Америки. Коли він це говорить, це значить, що він пропонує версію, що ЦПК увів в оману Центральне розвідувальне управління, Федеральне бюро розслідувань та Державний департамент. Я, звичайно, вдячна за такий комплімент, але, на жаль, у нас ще немає аж таких спроможностей. Тому санкції стосовно Олександра Дубінського – це рішення уряду США, і воно обґрунтовується їхніми внутрішніми процедурами”, – сказала Каленюк.

Окремо Каленюк нагадала, що звернення до іноземних країн з інформацією про корупційні порушення чи порушення інших законів – нормальна міжнародна практика, яка завдяки ухваленню “акта Магнітського” останніми роками набула ще більшого поширення.

“Цей закон передбачає накладення санкцій на корупціонерів, на тих, хто порушує права людини, з різних куточків світу. Також санкційний інструмент США передбачає отримання інформації від громадських організацій. Ми просто скористалися цим правовим інструментом”, – пояснила Каленюк. 

Нагадаємо, що нардеп Олександр Дубінський, відомий окрім своєї законотворчої діяльності сексистськими заявами та тиском на журналістів, минулого року пропонував перевіряти керівників громадських організацій на поліграфі та хотів зобов’язати такі організації повідомляти про гроші від донорів та куди їх витрачають. 

ZMINA тоді докладно розповідала, чому такі ідеї загрожують нормальному існуванню громадянського суспільства

Також українське представництво Transparency International заявило про спробу його дискредитації з боку Дубінського. Останній оприлюднив заяву, у якій звинуватив організацію в корупційних зловживаннях та неправильному звітуванні, й повідомив про ініціювання перевірки антикорупціонерів з боку НАЗК та Державної податкової адміністрації. 

Дискредитаційні кампанії проти громадських активістів – один із трендів першого півріччя 2020-го, за даними дослідження переслідувань за громадську діяльність Центру прав людини ZMINA.

 
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: