Дубінський хоче, щоб керівників ГО щороку перевіряли на поліграфі

Дата: 02 Червня 2020
A+ A- Підписатися

Депутат фракції “Слуга народу” Олександр Дубінський подав до Верховної Ради законопроєкт  щодо прозорості діяльності громадських обєднань з іноземною підтримкою. Відповідний документ під номером 3564 зареєстровано 29 травня.

Серед запропонованих Дубінським новацій – запровадження поняття громадського об’єднання з іноземною підтримкою.

Олександр Дубінський

Відповідно до документа, такими є об’єднання, які працюють із соціально-політичною та безпековою проблематикою і мають обсяг фінансування за календарний рік понад 50 тисяч євро, половина якого була надана з-за кордону.

Згідно із законопроєктом, їм потрібно буде зазначати наявність іноземної підтримки в назві та спеціально маркувати створені в межах грантових проєктів інформаційні матеріали.

Окрім того, автор проєкту закону хоче, щоб керівники громадських об’єднань щороку проходили перевірку на поліграфі “стосовно можливого вчинення правопорушень у частині зради державних інтересів України при виконанні заявлених функцій громадського об’єднання та забезпечення його фінансування” і цей процес знімався на відео.

Водночас колишнім керівникам таких об’єднань протягом року після звільнення пропонується заборонити очолювати державні та комунальні підприємства або входити до наглядових рад цих підприємств. Також депутат пропонує заборонити колишнім керівникам громадських об’єднань обіймати посади на державній службі.  

Раніше, у квітні, член “Опозиційної платформи – за життя” Федір Христенко подав схожий законопроєкт, яким запропонував люструвати осіб, що впродовж останніх 10 років обіймали посаду керівника або були членами громадської організації й отримували фінансування з будь-якого джерела, розташованого за межами України, а також фахівців, що більш ніж тричі на рік надавали таким об’єднанням послуги або виконували для них якусь роботу.

21 квітня благодійне об’єднання “100% життя” виступило з відкритою заявою, у якій назвало проєкт Христенка “спробою тиску на неурядовий сектор, а також зухвалою спробою реваншу представників влади Януковича, які всіма засобами намагаються усунути громадський сектор в Україні та повернутися до влади”, і закликало іноземних партнерів України накласти санкції на українських політиків, що діють в інтересах Росії.  

Закон “Про очищення влади”, відомий також як закон про люстрацію, набрав чинності в жовтні 2014 року. Ним забороняється брати на високі посади на державній службі осіб, які не менш ніж один рік обіймали визначені законом пости на державній службі (президента, представників виконавчої влади, керівників держпідприємств тощо) з 25 лютого 2010 до 22 лютого 2014 року.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter