Напад на журналістів “Схем”: Євгена Мецгера звільнили з посади голови правління Укрексімбанку без вихідної допомоги

Дата: 12 Жовтня 2021
A+ A- Підписатися

Наглядова рада АТ “Укрексімбанк” звільнила Євгена Мецгера з посади голови правління банку без вихідної допомоги.

Повідомлення про це оприлюднене 11 жовтня на сайті державного банку.

Євген Мецгер. Джерело: скриншот з відео програми “Схеми”

Номінаційний комітет Наглядової ради щодо можливих заходів з урахуванням проведеної роботи Комісії з етики та Стану службової перевірки під час проведення позачергового засідання 11 жовтня отримав заяву Мецгера про розірвання строкового трудового договору з власної ініціативи.

Комітет негайно рекомендував раді припинити його повноваження з цієї ж дати на підставі частини 1 статті 39 Кодексу законів про працю України та відповідного пункту трудового контракту з Мецгером без вихідної допомоги.

Копія заяви Мецгера про звільнення. Джерело: фейсбук-сторінка Євгена Мецгера

Виконувачем обов’язків голови правління банку з 12 жовтня призначений Сергій Єрмаков. Він обійматиме посаду до обрання Наглядовою радою за результатами конкурсу нового голови правління (не пізніше 12 квітня 2022 року).

Нагадаємо, що 7 жовтня журналісти програми “Схеми: корупція в деталях” оприлюднили фільм-розслідування “Мецгер, “ДНР”, Sky Mall і 60 мільйонів доларів”, під час роботи над яким на знімальну групу напали в кабінеті голови правління  Укрексімбанку Мецгера.

Напад стався під час запису інтерв’ю з керівником фінустанови. Останньому нібито не сподобалось одне із запитань журналіста Кирила Овсяного, тож він наказав охороні “забрати камери” в журналістів, “дістати з них касети” та видалити відзняте відео.

За фактом нападу Нацполіція відкрила кримінальне провадження за частиною 1 статті 171 (“Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів”) Кримінального кодексу України. Пізніше справу перекваліфікували за частиною 3 цієї статті, яка передбачає суворіше покарання.

Прокуратура вручила підозри Мецгеру та ще одному фігуранту справи про напад – директорові департаменту інформаційної політики банку Володимиру Пікалову.

Голову правління державного банку підозрюють у перешкоджанні законній професійній діяльності журналістів і незаконному утриманні людей.

11 жовтня Голосіївський райсуд столиці обрав запобіжні заходи Мецгеру та Пікалову у вигляді нічного домашнього арешту, очільнику служби безпеки банку Ігорю Тельбізову – у вигляді особистого зобов’язання.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter