Нацполіція зареєструвала 225 проваджень щодо злочинів проти журналістів

Дата: 20 Грудня 2021
A+ A- Підписатися

В Україні правоохоронці зареєстрували 225 кримінальних проваджень щодо злочинів, скоєних проти представників ЗМІ, 25 з них вже розслідували й передали до суду обвинувальні акти.

Таку статистику за 11 місяців 2021 року наводить Інститут масової інформації з посиланням на відповідну інформацію Офісу генпрокурора.

Фото: Наталія Адамович

Серед проваджень, що передали до суду:

  • 15 кримінальних проваджень за статтею 171 (“Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів”);
  • 10 кримінальних проваджень за статтею 345-1 (“Погроза або насильство щодо журналіста”) Кримінального кодексу України.

Більшість проваджень (165) зареєстровано за статтею 171 – “Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів”, 93 з них були закриті.

50 проваджень відкриті за статтею 345-1 – “Погроза або насильство щодо журналіста”, 12 з них закрито.

Дев’ять кримінальних проваджень зареєстровано за статтею 347-1 – “Умисне знищення або пошкодження майна журналіста”, з них два закрито.

Одне кримінальне провадження правоохоронці зареєстрували за статтею 348-1 – “Посягання на життя журналіста”.

У 92 кримінальних провадженнях за період січень-листопад 2021 року рішення не ухвалено.

Нагадаємо, що станом на жовтень Нацполіція відзвітувала про відкриття протягом 2021 року 158 кримінальних проваджень про порушення прав журналістів, з них 38 стосуються насильства або погроз журналістам.

Раніше ZMINA повідомляла про те, що у вересні 2021 року Офіс генерального прокурора України (ОГП) та медійні й правозахисні громадські організації підписали меморандум про взаєморозуміння та співпрацю для посилення боротьби з безкарністю за напади на журналістів.

Того ж місяця правозахисники передали ОГП інформацію про майже 100 випадків порушень прав журналістів. На той час уже було зроблено 32 повідомлення про підозру, за 25 випадками порушень обвинувальні акти скеровано до суду. Це більше, ніж минулого року: тоді до суду були скеровані лише 16 обвинувальних актів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter