На станції київського метро “Вокзальна” закрили рельєфні щити з комуністичною символікою

Дата: 15 Листопада 2023
A+ A- Підписатися

Адміністрація Київського метрополітену закрила на станції “Вокзальна” декоративні елементи із зображеннями комуністичної символіки. 

Про це розповіли в Київському метрополітені. 

Фото: Київський метрополітен

Станцію “Вокзальна” відкрили в листопаді 1960 року, і на стінах центрального залу розмістили бронзові медальйони авторства Олександра Мизіна.

На них зображено більшовицьких вождів, серп і молот та іншу комуністичну символіку, тож ці елементи прикрили дерев’яними щитами в межах декомунізації та дерусифікації. Медальйони мають прибрати, але поки триває процедура узгоджень, їх вирішили замаскувати. 

Такі самі роботи провели минулого року на станції “Університет” із бюстами російських діячів культури та науки, які чекають на демонтаж. 

Нагадаємо, що в Україні з 2015 року виготовлення, поширення, а також публічне використання символіки комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів, зокрема у вигляді сувенірної продукції, публічне виконання гімнів СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних та автономних радянських республік або їхніх фрагментів стало протизаконним.

У межах декомунізації також перейменували майже тисячу українських міст та демонтували понад 2,5 тисячі пам’ятників, пов’язаних з радянським минулим. Утім, лише торік в Україні створили спеціальну Раду з дерусифікації та декомунізації, які, на думку посадовців, відбуваються з надвеликим завзяттям. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter