На протесті в Польщі сталися сутички: є поранені, правоохоронці затримали кілька десятків людей
6 березня, під час масштабного протесту фермерів, під будівлею польського парламенту у Варшаві сталися сутички. Протестувальники, як і раніше, вимагали відмовитися від “зеленого курсу” Європейського Союзу в аграрному секторі та обмежити імпорт продовольства з України.
Про це повідомила поліція Варшави.
Частина мітингувальників намагалася пройти крізь барʼєри, які загороджували приміщення Сейму Польщі. Поліціянти не дали їм цього зробити.
Через фізичну агресію частини мітингувальників поліціянти змушені були застосувати заходи примусу до людей, яких просили поводитися відповідно до закону. Зрештою офіцери використали сльозогінний газ, а над центром міста літав поліційний гелікоптер.
У правоохоронців також кидали бруківкою. Низка поліціянтів дістала травми. Затримано кілька десятків людей.
“Поліція не є стороною в поточній суперечці, через яку відбуваються протести”, – заявили в органі.
Кожні кілька хвилин з гучномовців фермерів закликали розійтися, але протестувальники заявили, що поки не збираються припиняти акцію протесту.
Нагадаємо, що по всій Польщі відбуваються численні акції протесту фермерів, які блокували дороги, автостради, автомагістралі та прикордонні переходи з Україною. Фермери виступають проти напливу українських товарів, а також проти європейської політики, пов’язаної з так званим зеленим курсом.
Вранці 20 лютого польські фермери перекрили залізницю біля КПП “Медика – Шегині” та висипали частину зерна з вантажного потяга на колії. У відповідь на польські акції українські перевізники розпочали протест біля ПП “Рава-Руська – Гребенне”, “Краківець – Корчова” та “Шегині – Медика”.
Під час протестів на кордоні з Україною, один з польських фермерів розмістив на тракторі плакат з гаслом “Путін, розберися з Україною, Брюсселем та нашими правителями”. Зрештою чоловіка затримали правоохоронці. Йому інкримінували пропаганду тоталітарного державного устрою та розпалювання ворожнечі.
23 лютого Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець ініціював термінове експертне обговорення щодо цієї ситуації та провів онлайн-зустріч зі своїм польським колегою Марчіном Вьочеком. Метою розмови був пошук розвʼязання проблеми з блокуванням протестувальниками перевезення української агропродукції.
За кілька днів після цього на залізничній станції в Польщі невідомі висипали близько 180 тонн українського зерна з восьми вагонів “Укрзалізниці”.