На парад до Дня Незалежності військовослужбовиці вийдуть на підборах: що з цим не так?

Дата: 02 Липня 2021
A+ A- Підписатися

Міністерство оборони анонсувало проведення військового параду, присвяченого 30-річчю незалежності України, участь у якому візьмуть військовослужбовиці на підборах.

Про це повідомили у фейсбуку Міноборони.

Фото: АрміяInfo

У цьогорічному параді візьмуть участь курсантки Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Як розповів викладач інституту, майор Євген Балабушка, їхні тренування відбуваються двічі на день.

“Між тренуваннями дівчата відпочивають. Обрали такий час, щоб не проводити підготовку під час найбільшої спеки. За цим графіком займаються всі “коробки”, що залучені до участі в параді. Є ймовірність, що ближче до 24 серпня графік тренувань ставатиме щільнішим”, – зазначив він. 

Також курсантки на параді йтимуть новим стройовим кроком. 

“Від старого він відрізняється тим, що раніше нога мала підніматися від землі на 15–20 сантиметрів, нині ж – на 10–15 см. Трішечки нижче. Дівчата новий крок опанували буквально за один день, проблем ніяких не було. Серед курсанток є ті, хто вперше братиме участь у параді, і ті, хто вже крокував Хрещатиком у 2018 році. Тоді на підготовку дівчатам дали місяць. Цього ж разу в нас є три місяці. І дівчата добре справляються зі своїм завданням”,додав Балабушка.

Фото: АрміяInfo

Публікація фото з тренувань у фейсбуку обурила чимало користувачів через взуття військовослужбовиць. Спочатку своє обурення люди висловлювали в коментарях під дописом, однак потім можливість залишати їх закрили. Наразі частина коментарів та можливість написати відгук залишилися під новиною на сайті інформаційного агентства Міноборони АрміяInform.

Одна з курсанток, які візьмуть участь у параді, розповіла, що тренуватися на підборах дається важче, ніж у берцях. 

“Сьогодні вперше тренування відбувається в туфлях на підборах. Це трішечки важче, ніж у берцях, але ми стараємося. У параді я братиму участь уперше. Дуже цього хотіла. Коли ще в школі вчилась, любила дивитися на паради. На тренуваннях дуже стараюсь, щоб не підводити ні наших офіцерів, ні нашу “коробку”. Батьки мої були в захваті, коли дізнались, що братиму участь у параді. Пообіцяли, що обов’язково приїдуть на Хрещатик, щоб підтримати мене”, – каже курсантка Іванна Медвідь.

Як пояснює українська військова та громадська діячка Марія Берлінська, ціль будь-якого військового параду – демонстрація військової спроможності армії, однак одразу зазначає, що солдат на підборах є абсолютно небоєздатним. 

“Для яскравої ілюстрації можна уявити взвод генералів, які біжать на штурм у цих туфлях, на чолі з міністром оборони”, – пропонує Берлінська. 

Окрім цього, носіння підборів впливає на здоров’я жінок. 

“Щоб зрозуміти, що таке стройовий крок на підборах і його ортопедичні наслідки для спини, ніг тощо, необов’язково експериментувати. Просто уявіть, що в цьому взутті вас муштрують відбивати стройовий на плацу. Кожен удар каблуком по бетону – удар по хребту. Цілими днями, тижнями, місяцями, бо так і відбувається репетиція параду”, – продовжує військова. 

 

Берлінська також наголошує на тому, що практика носіння підборів військовослужбовицями на парадах властива таким країнам, як Росія та Північна Корея.

“Основна ціль – для услади ока високих воєначальників на трибунах”, – пояснює вона.

Згодом група народних депутатів висунула вимоги до міністра оборони Андрія Тарана, аби той пояснив та попросив вибачення за плани міністерства провести колонною військовослужбовиць на підборах. Також на знак протесту депутатки у залі парламенту вручили Тарану і Верховному Головнокомандуючому Володимиру Зеленському підбори.

Нагадаємо, що за 10 років кількість жінок в українській армії збільшилась у 15 разів. Станом на 2019 рік у ЗСУ за контрактом служили понад 27 тисяч військовослужбовиць. 

Водночас жінки стикаються з дискримінацією та насильством під час служби. Наприкінці 2018 року лейтенантка Валерія Сікал розповіла, як командир її частини в перший робочий день відвіз її до хатинки в лісі, де запропонував заступництво та легке проходження служби в обмін на секс. Згодом військового звинуватили ще й у знущанні із солдатів. За свідченнями колег, він змушував промивати шлунок солдатам, які нібито вживали алкоголь. Процедуру він примушував знімати на відео, а потім шантажував хлопців цими записами.

Проведене правозахисниками анонімне опитування серед ветеранок та військовослужбовиць показало, що 70% з них стикались із сексуальними домаганнями або бачили таку поведінку щодо колег.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: