Прес-служба військового підрозділу “заманює” на службу фотографіями напівоголених жінок

Дата: 25 Лютого 2019
A+ A- Підписатися

Начальник прес-служби оперативного командування “Захід” Анатолій Прошин проводить рекрутингову кампанію до армії за допомогою сексистських фото в соціальних мережах. 

Привернула увагу до публікацій з напівоголеними жінками у військовій формі координаторка “Медійної ініціативи за права людини” Ольга Решетилова.

Публікував сексистські фотографії начальник прес-служби зі своєї особистої сторінки. Решетилова повідомила, що про використання фотографій з оголеними жінками їй розповіли обурені жінки-військовослужбовці.

“Так у його розумінні виглядає рекрутингова кампанія до лав Збройних сил. Сексуальне насилля в армії? Домагання? Ґендерна дискримінація? Ні, не чули”, – підписала активістка свою публікацію зі скріншотами сторінки військового.

Окрім сексизму користувачі Facebook побачили у фотографіях й інші проблеми: на одному з зображень жінку показали у формі СРСР з червоною зіркою та серпом і молотом, що, на їхню думку, порушує Закон України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

У свою чергу експертка з недискримінації Центру інформації про права людини Ірина Виртосу зауважила, що такі публікації на сторінці начальника прес-служби не тільки продовжують тенденцію на використання оголеного жіночого тіла у рекламі, але й принижують роль жінки в українській армії. 

“По-перше, ця кампанія направлена на чоловіків, мовляв, тут вас чекає нагорода у вигляді сексуальних жінок-воїнів. Це експлуатація жіночого тіла, приниження гідності. По-друге, жінки йдуть в армію працювати, воювати з ворогом, захищати землю. Вони професіоналки, амбітні, сильні, уміють тримати емоції й бути відповідальними. Жінки в зонах конфлікту гинуть і зазнають поранень нарівні з чоловіками. Але різниця в тому, що чоловіка зображають у рекрутингових компаніях як мужнього воїна, а жінку? Часто або її немає, або ось такий треш, як ми бачимо. Нічого спільного з жінкою-воїнкою тут немає. Такі “веселі картинки” відкидають цінність знань і діяльності жінки в армії на рівень, даруйте, ескорт-послуг, коли її розглядають виключно як сексуальний об’єкт, і раз у війську, отже, автоматично дає згоду на сексуальні домагання. І зовсім небагато жінок поки готові давати відсіч публічно”, – зазначила вона.

Нагадаємо, що останнім часом жінки почали більше говорити про сексуальне насильство в армії, університеті та інших сферах життя. Наприкінці минулого року лейтенантка строкової служби військової частини А-1358 у Хмельницькій області заявила про сексуальні домагання з боку командира частини. Жінка розповіла, що в перший день служби полковник, командир частини, наказав їй сісти у свою цивільну машину і привіз до хатинки в лісі. Там він запропонував своє заступництво та легке проходження служби в обмін на секс. Утім, на цьому домагання не скінчились.

Також нещодавно медіа сколихнула історія Клементини Квіндт – студентки Навчально-наукового центру “Інститут біології та медицини” Київського національного університету імені Шевченка, яка звинуватила в сексуальних домаганнях викладача ботаніки.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: