На Черкащині вперше трансплантували кістковий мозок старшій сестрі від 6-річного брата
У Черкаському клінічному онкологічному центрі вперше провели операцію з трансплантації кісткового мозку від дитини дитині.
Про це розповіли у центрі.
Родина 10-річної Насті дізналася про її спадкову хворобу у грудні 2021 року, але повноцінно завершити обстеження в Україні не змогли через повномасштабне російське вторгнення.
Батьки з дітьми переїхали до Італії, але повернулись, щоб зробити операцію у Черкасах.
Як пояснюють лікарі, складність операції полягала, між іншим, у тому, що лише у 30% випадків родич може бути донором кісткового мозку.
“Пам’ятаю, коли він (6-річний брат пацієнтки – Ред.) зайшов до відділення з бабусею, ми запитали, чи знає, чому він сюди прийшов, хлопчик відповів, що прийшов урятувати свою сестру”, – пригадує завідувачка Центру дитячої онкології та гематології Оксана Глухарева.
Нині обидвох дітей виписали, втім дівчинці ще три роки треба бути під наглядом лікарів. До цієї операції подібні проводили лише в “Охматдиті”.
Нагадаємо, що до початку повномасштабного вторгнення Росії кількість трансплантацій, які робили в Україні, залишалася низькою, а тому часто українці їхали по пересадку до Білорусі. Через політичну кризу, що розгорнулась там, українців, які оплатили пересадки, не пускали зробити операції.
ZMINA докладно розповідала, чому ще у 2018-му трансплантація органів в Україні була винятком, а не правилом.
За останні роки українські лікарі вперше пересадили нирку дитині від померлого донора, підшлункову залозу та кістковий мозок від неродинного донора.