МЗС України у річницю збиття рейсу МН17 над Донбасом заявило про непохитне зобов’язання домогтися справедливості у справі

Дата: 17 Липня 2022
A+ A- Підписатися

Україна залишається непохитною у своєму зобов’язанні домагатися правди, справедливості та відповідальності за збиття рейсу МН17 Малайзійських авіаліній над Донбасом 17 липня 2014 року.

Про це йдеться у заяві Міністерства закордонних справ України, оприлюдненій до восьмої річниці трагедії.

Сепаратисти позують на тлі збитого боїнга рейсу МН17. Джерело: uainfo.org

У заяві МЗС висловило повну довіру незалежним, відкритим та неупередженим кримінальним провадженням проти ймовірних виконавців у Національній прокуратурі Нідерландів та провадженні щодо відповідальності держави в Міжнародній організації цивільної авіації.

Українські урядовці закликали всі залучені держави та сторони повністю співпрацювати з провадженням відповідно до Резолюції РБ ООН 2166 (2014).

“Необхідно провести ретельний і вичерпний судовий процес, щоб притягнути винних до відповідальності та домогтися справедливості для жертв і найближчих родичів МН17”, — йдеться у заяві.

У МЗС вкотре висловили найглибші співчуття рідним та близьким загиблих. А вторгнення Росії в Україну, що триває, схарактеризували як “складне і болюче нагадування про трагічні обставини, пов’язані зі збиттям рейсу МН17”.

“Хоча ніщо не може повернути тих, хто втратив життя, або зменшити горе та страждання, яких зазнали їхні сім’ї та близькі, вкрай важливо, щоб ми переслідували відповідальність і гарантували, що такий трагічний випадок ніколи не повториться”, — заявили в МЗС України.

16–17 липня в межах акції #russiaisaterroriststate по всьому світу заплановані мітинги під гаслом “Росія — держава-терорист”. Вони відбудуться, зокрема, в ізраїльському Тель-Авіві, хорватському Загребі, у Парижі (Франція), Женеві (Швейцарія), а також у Польщі, США, Бельгії, Португалії, Туреччині тощо.

Нагадаємо, що в Нідерландах відбулося останнє судове засідання щодо загибелі пасажирів рейсу Малайзійських авіаліній, збитого у небі над Донбасом в липні 2014 року. Остаточне рішення у справі планується ухвалити наприкінці наступного року.

Сторона обвинувачення вимагає засудити чотирьох фігурантів справи про збиття боїнга в небі над Донбасом до довічного ув’язнення. Йдеться про трьох громадян Росії Сергія Дубінського, Олега Пулатова, Ігоря Гіркіна та українця Леоніда Харченка.

Нагадаємо, літак Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що летів з Амстердама до Куала-Лумпура, збили над Донеччиною 17 липня 2014 року. Катастрофа забрала життя 298 людей, які перебували на борту літака.

Українська влада поклала провину за катастрофу на проросійських бойовиків, ті своєю чергою звинуватили українську сторону.

29 липня 2015 року Росія заветувала проєкт резолюції Ради Безпеки ООН щодо створення міжнародного трибуналу з розслідування катастрофи літака рейсу МН17. За документ проголосували 11 з 15 країн, що брали участь у голосуванні. Три країни — Китай, Ангола і Венесуела утрималися.

13 жовтня 2015 року Рада безпеки Нідерландів оприлюднила доповідь щодо цієї авіакатастрофи. У ній йдеться, що літак був збитий ракетою з комплексу “Бук” із території, підконтрольної проросійським терористам на Сході України.

24 травня 2018 року Міжнародна спільна слідча група з розслідування збиття малайзійського “Боїнга” оголосила, що літак збили зенітно-ракетним комплексом “Бук” з 53-ї бригади ППО ЗС РФ, що базується в російському місті Курську. Крім того, було оприлюднено відео маршруту того “Бука”.

Пізніше уряди Нідерландів і Австралії поклали на Росію відповідальність за збиття малайзійського боїнга. Згодом їх підтримали в нідерландському парламенті. 

Розгляд справи в Окружному суді Гааги тривав із березня 2020 року.

У травні 2022 року прокуратура Нідерландів виклала у відкритий доступ всі матеріали справи.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter