Росія ветувала резолюцію про створення трибуналу щодо MH17

Дата: 30 Липня 2015
A+ A- Підписатися

Росія заветувала проект резолюції Ради Безпеки ООН щодо створення міжнародного трибуналу з розслідування катастрофи малайзійського “Боїнга”, що сталася над Донбасом 17 липня 2014 року.

Про це повідомляє “ВВС Україна”.

Документ внесли Австралія, Бельгія, Малайзія, Нідерланди та Україна.

Перед голосуванням міністр транспорту Малайзії Ліоу Тіонг Лай закликав членів Радбезу підтримати проект резолюції: “Важливо, аби Рада Безпеки ООН зайняла чітку і рішучу позицію… і надіслала чіткий сигнал збройним формуванням, які можуть завдавати удари по цивільній авіації, що такі дії – неприйнятні”.

У проекті резолюції наголошується, що єдиною метою трибуналу є “притягнення до відповідальності осіб, відповідальних за злочини, пов’язані зі знищенням літака”.

На думку авторів проекту, трагедія в небі над Донбасом становить “загрозу для міжнародного миру та безпеки”, і створення міжнародного трибуналу та притягнення до відповідальності винних за цей інцидент сприятиме світовій безпеці.

“Створення міжнародного трибуналу буде ефективною гарантією незалежного та неупередженого процесу встановлення відповідальних згідно з міжнародними стандартами”, – йдеться у тексті документу.

За документ проголосували 11 з 15-ти країн, що брали участь у голосуванні.

Три країни – Китай, Ангола і Венесуела – утрималися. Проти проголосував лише представник Росії Віталій Чуркін.

 

Підсумки голосування в Радбезі ООН у справі збитого літака #МH17: 11 – «За», 3 – «Утримались», лише Росія «Проти». Ре…

Posted by Петро Порошенко on Mittwoch, 29. Juli 2015

Як відомо, раніше Росія попереджала, що не допустить створення такого трибуналу. Проти цієї ініціативи виступив також і президент Росії Володимир Путін.

Російська сторона вважає, що створювати трибунал передчасно, поки не проведене “всебічне, незалежне і ретельне розслідування”. А по-друге, в минулому не створювалися міжнародні трибунали за фактами авіакатастроф.

“А навіщо цивільні літаки направляли в зону, де йдуть військові дії? У зону, де українські збройні сили воюють, в тому числі з використанням авіації, де літають військові транспортники? Навіщо відправляють до цієї зони цивільні літаки? Пасажири малайзійського “Боїнга” могли і не знати, що у вас збройний конфлікт. Зрештою, малайзійська авіаційна влада могла не знати про це. Чому ви це робили? З жадібності? Або з якихось інших міркувань?”, – сказав представник Росії в Радбезі ООН Віталій Чуркін.

Дипломат обмовився на засіданні. Він висловив сподівання, що “розслідування розбереться, і безкарність настане і щодо тих, хто збивав літак, і тих, хто його направляв в зону військових дій”. 

Міністр закордонних справ Павло Клімкін після засідання Радбезу ООН сказав, що разом із колегами з усього світу розробляє інші юридичні підходи до притягнення винних до відповідальності.

“Звичайно, у нас є й інші ідеї. Є варіанти, що стосуються національної юрисдикції, але наша спільна позиція полягає у тому, що найкращим стало б створення міжнародного трибуналу. Саме цей спосіб є найбільш надійним, прозорим, неупередженим та ефективним”, – передає слова міністра “Укрінформ“.

Тим часом Австралія та Малайзия обіцяють досягти переслідування винних у авіакатастрофі рейсу MH-17 попри вето Росії. 

“Австралія разом зі своїми союзниками розробить новий порядок переслідування винних у цій катастрофі, щоб їх злочин не залишився безкарним”, – сказала міністр закордонних справ Австралії Джулі Бішоп.

“Малайзія подумає про розробку інших варіантів і механізмів переслідування даного злочину з урахуванням сьогоднішнього рішення. Будьте впевнені, ми на цьому не зупинимося і не здамося. Ми повинні зробити щось, бездіяльність – це не варіант”, – сказав міністр траспорту Малайзії в ході виступу в Раді Безпеки ООН.

Нагадаємо, літак авіакомпанії Malaysia Airlines, що летів з Амстердама до Куала-Лумпура, розбився на Донеччині 17 липня 2014 року. Катастрофа забрала життя 298 людей, які перебували на борту літака.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter