Мовний омбудсман виступив за освіту для дітей з окупованих територій

Дата: 13 Липня 2020
A+ A- Підписатися

Держава має врахувати низку умов, пов’язаних зі вступом абітурієнтів із тимчасово окупованих територій до вищих навчальних закладів.

Таку думку в інтерв’ю Радіо Свобода висловив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, коментуючи законодавчі зміни, якими випускникам шкіл з окупованих територій дозволено не складати ЗНО для вступу до українських вишів.

Тарас Кремінь

“Очевидно, що тут треба говорити й про збільшення відповідних квот на державне замовлення, і про створення необхідних умов для подальшого перебування в Україні. Бо що таке дитина з окупованих територій? Вона однозначно повинна бути забезпечена гуртожитком. Однозначно вона повинна бути забезпечена, зокрема, ще й, можливо, соціальною стипендією. Зрозуміло, що вона має бути свідома того, що вона в Україні та повинна наздогнати ту, можливо, освітню прірву, яку вона зазнала на окупованих територіях. Зрозуміло, що це питання і реінтеграції, можливо, членів родини. Не забуваймо і про дітей з інвалідністю. І такі діти в нас можуть бути. Звісно, я хотів би, щоб і наші спецслужби в тому допомагали. Бо в ЗМІ траплялися випадки, що громадяни, які брали участь у бойових діях на боці терористичних організацій, можуть потрапляти до списків здобувачів освіти, претендентів”, – заявив Тарас Кремінь.

Він наголосив, що діти, які опинилися на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей і Криму, “вони наші діти”.

“Звісно, ми, як представники української держави, повинні забезпечити їм доступ до здобуття освіти. Але водночас треба розуміти, що треба створити для того відповідні умови”, – додав Кремінь.

Нагадаємо, 3 липня Верховна Рада ухвалила законопроєкт, що, зокрема, передбачає можливість вступу до всіх українських вишів за іспитами (або на основі ЗНО – за власним вибором) в межах встановлених квот для абітурієнтів, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія і територія на лінії зіткнення. Раніше вступ за квотою передбачався лише для жителів тимчасово окупованого Криму та Севастополя і тільки до обмеженого переліку закладів вищої освіти.

Міністерство освіти та науки пояснювало, що законопроєкт внесли у відповідь на блокування підконтрольними Москві формуваннями КПВВ, унаслідок чого не всі охочі абітурієнти візьмуть участь у ЗНО.

За даними голови Донецької облдержадміністрації Павла Кириленка, 459 дітей з окупованих територій, або 89% тих, хто хотів узяти участь у ЗНО в Донецькій області, не змогли перетнути лінію розмежування. 

Закон набирає чинності на наступний день після опублікування.

Напередодні Міністерство освіти і науки спільно з Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій презентували сторінку, де абітурієнти з окупованих територій зможуть ознайомитися з умовами вступу до українських вищих навчальних закладів. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: