Мобілізованим не мають припиняти виплату військових пенсій

Дата: 12 Березня 2015
A+ A- Підписатися

На військову пенсію мають право зокрема і ті, хто отримав інвалідність під час військових дій, та учасники визнаних державою партизанських загонів. Мобілізованим виплата пенсій на час служби не припиняється. 

Українська Гельсінська спілка з прав людини на своєму офіційному сайті нагадує, які категорії громадян мають право на пенсії для військовослужбовців.

Згідно Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” пенсія призначається:

– військовим надстрокової служби та служби за контрактом;

– військовослужбовцям інших військових формувань – зокрема Національної гвардії України, Прикордонних військ України, військ цивільної оборони України;

– іноземцям з числа військовослужбовців Збройних Сил України;

– працівникам органів внутрішніх справ, податкової міліції, кримінально-виконавчої служби, органів і підрозділів цивільного захисту;

– працівникам служб пожежної охорони та спецзв’язку;

– учасникам партизанських загонів, підпільних організацій і груп, визнаних такими законодавством України;

– особам, що отримали інвалідність внаслідок бойових дій;

– військовослужбовцям строкової служби та членам сімей військовослужбовців надстрокової служби та служби за контрактом.

Пенсії призначаються після звільнення зі служби. Тим, хто за законом має право на різні державні пенсії, призначається одна пенсія за їх вибором. 

Також наголошено, що військовослужбовцям, які вже отримують пенсії, але були мобілізовані до Збройних сил та інших військових формувань, виплата пенсій на час служби не припиняється. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: