МКМС продовжить публічні обговорення законопроєкту про дезінформацію – Бородянський

Дата: 03 Лютого 2020
A+ A- Підписатися

Міністерство культури, молоді та спорту продовжить етап публічних обговорень законопроєкту про протидію дезінформації.

Про це повідомив міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський на своєму каналі в телеграмі, інформує Інтерфакс-Україна.

“Міністерство культури, молоді та спорту планує продовжити доопрацювання законопроєкту про протидію дезінформації. Наразі він проходить тільки перший етап публічних обговорень, і ми дійшли висновку, що цей етап має бути продовжений”, – повідомив міністр.

Він наголосив, що на сьогодні є лише проєкт майбутнього закону, який широко обговорює професійна спільнота.

“Уже проведена перша стратегічна сесія, де були виявлені основні блоки питань, які викликають дискусії і потребують додаткових професійних обговорень. Тільки після цього етапу законопроєкт буде доопрацьований та винесений на розгляд уряду”, – заявив міністр.

“Це буде прозорий процес, і перед внесенням законопроєкту у Верховну Раду обґрунтовані пропозиції міністерств, професіоналів, громадськості та наших міжнародних партнерів будуть враховані”, – додав він.

Нагадаємо, 20 січня Міністерство культури, молоді та спорту України виклало на своєму сайті порівняльну таблицю проєкту закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення національної інформаційної безпеки та права на доступ до достовірної інформації”.

У законопроєкті, зокрема, пропонують визначити поняття “дезінформація”, “національний інформаційний простір” та розповіли про критерії визначення професійності журналістів.

Водночас, згідно з аналізом медіаекспертів ІМІ, документ передбачає тотальний контроль за інформпростором.

27 січня представники медійної спільноти та громадських організацій рекомендували Міністерству культури, молоді та спорту утриматися від реєстрації законопроєкту “про дезінформацію” в парламенті і допрацювати його з урахуванням зауважень громадськості.

На думку Комісії з журналістської етики, розроблений МКМС законопроєкт не можливо доопрацювати чи покращити за результатами обговорення і його розроблення потрібно розпочати з нуля.

Із критикою документа також виступили ОБСЄ, Моніторингова місія ООН та міжнародна організація “Репортери без кордонів”. Остання вважає, що запропоновані норми закону становлять “потенційну загрозу для свободи преси”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: