МінТОТ: Бойовики возили жителів окупованого Донбасу на голосування за зміну Конституції РФ

Дата: 02 Липня 2020
A+ A- Підписатися

Проросійські бойовики на Донбасі організували поїздки місцевих жителів до Росії для голосування за зміни до російської конституції.

Про це повідомили в Міністерстві з питань інтеграції тимчасово окупованих територій.

Місцеві видання повідомляють, що тільки для жителів окупованої Донеччини в Росії підготували 12 дільниць у Гукові, ростовському Донецьку, Новошахтинському, Таганрозі й низці інших міст, наближених до контрольованого бойовиками кордону. У МінТОТ наголосили, що на голосування возили жителів окупованих регіонів, які отримали російські паспорти. 

Водночас у міністерстві нагадали, що бойовики досі блокують роботу КПВВ на лінії розмежування:

“Спочатку тією стороною було встановлено вимогу в’їзду на тимчасово окуповану РФ територію України виключно за списками з подальшою обов’язковою обсервацією протягом 14 днів у лікарнях. Наразі всі КПВВ з боку ТОТ Донецької області повністю заблоковано”.

Нагадаємо, що наприкінці квітня минулого року президент Росії Володимир Путін підписав указ про спрощене надання громадянства мешканцям окупованих районів Донецької і Луганської областей. Право на спрощене отримання громадянства тоді мали люди, які постійно проживають на Донбасі. Для отримання російського паспорта влада РФ пропонувала українцям з окупованих районів Донецької та Луганської областей подати відповідну заяву, копію документа, який підтверджує особу та місце проживання, свідоцтво про шлюб, а також свідоцтво про народження, якщо дитині просять надати громадянство Росії. 

Українські політики та міжнародні партнери одразу після оприлюднення указу наголосили, що такий крок Росії підриває Мінські угоди та фактично є провокацією з боку російської влади. Потім у Кабміні розповіли, що можуть розглянути питання позбавлення пенсії українців з тимчасово окупованих територій Донбасу, які отримали російські паспорти.

Згодом Путін підписав указ про можливість отримання російського громадянства в спрощеному порядку і для жителів підконтрольної Україні частини Донбасу.

За даними Офісу генпрокурора, за цей час бойовики з так званих “Л/ДНР”, імовірно, встигли незаконно видати на окупованих територіях Донбасу 500 тисяч паспортів. Правоохоронці навіть відкрили кримінальне провадження через примусову паспортизацію українців на окупованій території Луганської області. 

Про тиск на власників українських паспортів на окупованих територіях уже повідомляли активісти та журналісти. Так, жителі окупованого Донецька ще на початку січня розповідали про облави проросійських бойовиків. Людей, за словами місцевих жителів, ловлять на вулицях, відвозять до так званих правоохоронців, щоб узяти відбитки пальців та перевірити телефони. 

Окрім паспортів, бойовики також вимагають, щоб жителі так званої “ДНР” реєстрували автомобільні номери зразка невизнаної республіки. Машини на українських номерах нібито зупиняють, штрафують і відвозять евакуатором. 

Також у штабі операції Об’єднаних сил розповідали про те, що жителям окупованого Донбасу, які не отримали паспортів так званих “Л/ДНР”, знижують або не виплачують заробітну платню.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter