Бойовики відмовляються платити зарплати людям, які не отримали паспортів “Л/ДНР”

Дата: 03 Лютого 2020
A+ A- Підписатися

Жителям окупованого Донбасу, які не отримали паспортів так званих “Л/ДНР”, знижують або не виплачують заробітну платню.

Про це повідомили в штабі операції Об’єднаних сил.

За інформацією, яку військові отримали від Головного управління розвідки Міноборони, керівники окремих підприємств не виплачують заробітної плати або зменшують її розмір працівникам, що не мають так званих “республіканських паспортів”. 

“Водночас окупаційними адміністраціями доводиться інформація щодо першочергового отримання працівниками російського громадянства за умови наявності т.зв. “паспорта ДНР/ЛНР”. Крім того, встановлено, що військовослужбовцям російсько-окупаційних військ з числа місцевого населення надають право на оформлення російського громадянства в позачерговому порядку та зі знижкою на сплату платежів”, – розповіли в штабі.

Як відомо, про тиск на власників українських паспортів на окупованих територіях уже повідомляли активісти та журналісти. Так, жителі окупованого Донецька ще на початку січня розповідали про облави проросійських бойовиків. Людей, за словами місцевих жителів, ловлять на вулицях, відвозять до так званих правоохоронців, щоб узяти відбитки пальців та перевірити телефони. 

Окрім паспортів, бойовики також вимагають, щоб жителі так званої “ДНР” реєстрували автомобільні номери зразка невизнаної республіки. Машини на українських номерах нібито зупиняють, штрафують і відвозять евакуатором. 

Нагадаємо, що наприкінці квітня минулого року президент Росії Володимир Путін підписав указ про спрощене надання громадянства мешканцям окупованих районів Донецької і Луганської областей. Право на спрощене отримання громадянства тоді мали люди, які постійно проживають на Донбасі.

Українські політики та міжнародні партнери одразу після оприлюднення указу наголосили, що такий крок Росії підриває Мінські угоди та фактично є провокацією з боку російської влади. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter