Офіс генпрокурора відкрив справу через примусове роздавання паспортів з боку бойовиків на Донбасі

Дата: 10 Лютого 2020
A+ A- Підписатися

Офіс генерального прокурора відкрив кримінальне провадження через примусову паспортизацію українців на окупованій території Луганської області.

Про це повідомили у відомстві. 

 

Примусове роздавання паспортів у відомстві розцінили як порушення законів та звичаїв війни.

“Перші особи адміністрації “ЛНР”, що контролюється Російською Федерацією, проводять насильницьку політику щодо примусового отримання громадянами України на тимчасово окупованій території Луганської області так званих паспортів громадянина “ЛНР”, – розповіли в Офісі генпрокурора. 

У відомстві наголосили, що вказані дії мають саме примусовий характер та суперечать вимогам Женевської конвенції.

Як відомо, про тиск на власників українських паспортів на окупованих територіях уже повідомляли активісти та журналісти. Так, жителі окупованого Донецька ще на початку січня розповідали про облави проросійських бойовиків. Людей, за словами місцевих жителів, ловлять на вулицях, відвозять до так званих правоохоронців, щоб узяти відбитки пальців та перевірити телефони. 

Окрім паспортів, бойовики також вимагають, щоб жителі так званої “ДНР” реєстрували автомобільні номери зразка невизнаної республіки. Машини на українських номерах нібито зупиняють, штрафують і відвозять евакуатором. 

Також у штабі операції Об’єднаних сил розповідали про те, що жителям окупованого Донбасу, які не отримали паспортів так званих “Л/ДНР”, знижують або не виплачують заробітну платню.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter