Мінсоцполітики прилетіло до нас з Марса – Лутковська

Дата: 07 Липня 2016
A+ A- Підписатися

Після рішень Європейського суду з прав людини платити за злочини, які сьогодні державні посадовці вчиняють, порушуючи права переселенців, будуть не тільки їхні діти, а й онуки.

Таке переконання висловила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська на розширеному засіданні Комітету з питань прав людини, де заслуховувалась реалізація рекомендацій парламентських слухань про дотримання прав переселенців.

Як зауважує кореспондент Центру інформації про права людини, Омбудсман була емоційною у своєму виступі.

Вона обурилась, що через списки СБУ виплата пенсій була припинена 450 тисячам пенсіонерів і після п’яти з половиною місяців не відновлена.

“Але що робить при цьому Мінсоцполітики та увесь уряд? Вони приймають постанову №365, яка теоретично мала б врегулювати питання відновлення пенсій. Однак вона стовідсотково не буде виконана, хоча б тому, що немає ресурсу на її виконання”, – переконана вона.

Нагадаємо, відповідно до постанови №365, задля призначення або відновлення соцвиплат Управління праці та соціального захисту населення (УПСЗН) проводить перевірку фактичного місця проживання переселенця. Після перевірки представник Управління має скласти акт обстеження матеріально-побутових умов сім’ї за формою, встановленою Мінсоцполітики.

“У вас постанова набула чинності 14 червня, а 14 липня вже мають бути прийняті рішення про відновлення пенсій. Ви їх приймете за цей час? Ви тільки зараз почали розповідати УПСЗНам, яким чином їм проводити ці перевірки і як їм створювати ці комісії? Саме тому я вважаю, що Мінсоцполітики, мабуть, прилетіло до нас з Марсу”, – зауважила вона.

“Вам намагались пояснити, що, наприклад, в Луганській області до 300 тисяч переселенців, а працівників соціального захисту не вистачає. Більше того, ви ж нічого не зробили, аби зацікавити людей: щоб підняти їм заробітну плату, щоб вони пішли на вакансії чи створити їм ці вакансії, чи можливо відшкодували їм проїзд на маршрутках. Підконтрольна територія Луганщини досить велика. Як буде соціальний інспектор їздити по цих територіях? На скільки затягнутим буде цей час перевірок, коли він буде приїжджати до пенсіонера? І що увесь цей час пенсіонер буде проживати без пенсії? Шановні, ви влаштовуєте геноцид”, – заявила Омбудсман.

Лутковська наголосила, що ані Мінсоцполітики, ані новостворене Міністерство з окупованих територій і переселенців навіть не почало розмірковувати над способами сплати пенсій українцям на непідконтрольній території.

“Шановні, два роки ви думаєте над тим, як створити цей механізм, але у мене таке враження, що ви працюєте над тим, якби його не створити”, – каже вона

“Пенсія – це публічний договір між мною і державою. Спочатку протягом свого життя я сплачую гроші в Пенсійний фонд, а потім отримую свою пенсію. І на сьогодні пенсійне законодавство України не містить такої підстави для припинення виплати пенсії як проведення АТО”, – нагадала вона.

Вона вказує, що в постанові №365 є дискримінаційні норми.

“Ми створили пенсійний туризм, контрольно пропускні пункти із жахливими умовами перебування, а потім ми ще починаємо додаткову дискримінацію переселенців. Ми будемо їх перевіряти і чомусь складати акт про комунально-побутові умови. Взагалі хто-небудь читав законодавство, коли приймали постанову? Я хочу подивитись в очі тому міністру юстиції, який її завізував”, – каже вона.

“З яких пір виплата пенсій може залежати або не залежати від комунально-побутових умов? Так є дійсно є певні соціальні виплати, при яких цей акт необхідний, але це не стосується пенсіонерів й інших деяких соцвиплат”, – додає Валерія Лутковська.

Уповноважена констатує, що через те, що держава не забезпечує належним чином ані місцем роботи, ані місцем проживання, ані достойними соцвиплатами, переселенці повертаються на окуповані території.

“Вони повертаються туди, де небезпечно, але де є дах над головою та город. А ми при цьому припиняємо соцвиплати, тому що він не є справжнім переселенцем. Це категорично неправильно і призведе до жахливих наслідків”, – переконана вона.

Лутковська публічно звернулась до Мінсоцполітики з проханням включити її або її представника до складу робочої групи, яка має внести зміни до постанови №635. При цьому вона натякнула, що змушена публічно звертатись, бо Мінсоцполітики не відповідає на листи Уповноваженого з питань внутрішньо переміщених людей.

Раніше повідомлялось, що понад сім тисяч переселенців попросило Мінсоцполітики відновити соцвиплати.

Напередодні голова Комітету з прав людини Верховної Ради України Григорій Немиря обурився, що Павло Розенко та інші міністри Кабміну проігнорували розширене засідання комітету, де заслуховувалось виконання рекомендацій парламентських слухань про дотримання прав переселенців.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: