Міністри ЄС не змогли погодити дев’ятий пакет санкцій проти Росії

Дата: 12 Грудня 2022
A+ A- Підписатися

ЄС під час засідання міністрів закордонних справне не зміг погодити дев’ятий пакет санкцій проти Росії у відповідь на тривалу неспровоковану геноцидальну війну Російської Федерації проти України.

Про це заявив у понеділок верховний представник ЄС із зовнішньої політики Жозеп Боррель, повідомляє “Європейська правда“.

Фото: Getty Images

Боррель висловив сподівання, що цього тижня дев’ятий пакет санкцій буде погоджено. 

Він уточнив, що проблема з погодженням полягає не в якійсь конкретній країні-члені ЄС.

“Немає 100-відсоткової домовленості. Це означає, що деякі країни-члени не згодні. Я не можу вдаватися в деталі й вказувати: ось ця чи ця (країна. – Ред.). Ми продовжимо… Та я повністю впевнений, що ми досягнемо домовленості. Проблема не в одному конкретному члені. Це проблема певних винятків, які можуть бути введені, щоб ми були впевнені, що наші санкції не матимуть побічних ефектів і що водночас ми не спустошуємо ефективність санкцій”, – сказав Боррель на брифінгу після зустрічі зі своїми колегами з ЄС у Брюсселі.

Перед зустріччю міністрів закордонних справ країн міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс розповів, що погодження низки рішень ЄС щодо України та війни “буксує” через розбіжності позицій, та висловив сподівання, що їх вдасться подолати. 

“На жаль, з багатьма питаннями, які ми маємо обговорити, схоже, що ми трохи “загрузли в грязюці”. Сподіваюся, ми ще не вмерзли в неї, але що стосується і санкцій, і макрофінансової допомоги для України, і постачання зброї – дуже сподіваюся, що ми не чекаємо, поки в Україні станеться ще якесь жахіття, щоб знов зрушити з місця, що ми все ж зможемо обговорювати, знаходити рішення і одностайно погоджувати найважливіше, що потрібно для підтримки України”, – сказав Ландсбергіс.

Він додав, що позиція Литви залишається незмінною – “більше санкцій, більше допомоги, більше військової допомоги, зокрема важкого озброєння”.

Нагадаємо, 7 грудня в середу Єврокомісія запропонувала дев’ятий пакет санкцій проти Росії за розв’язану нею війну, який пропонує затвердити країнам-членам.

Єврокомісія запропонувала санкції проти ще трьох російських банків та додаткові експортні обмеження для товарів подвійного призначення, а також підготувала заходи для ускладнення Росії доступу до безпілотників. 

Також пропозиція передбачала блокування ще чотирьох російських телеканалів в ефірі та на всіх платформах. 

Пізніше стало відомо, що Угорщина виступила проти запланованого нового пакета антиросійських санкцій.

Нагадаємо, тоталітарна Російська Федерація під час свого повномасштабного вторгнення в Україну вчиняє геноцид проти українського народу, який супроводжується фільтрацією населеннявоєнними злочинами та злочинами проти людяності.  

Неспровокована війна Путіна призвела до численних глобальних криз: поставила під загрозу енергетичну та продовольчу безпеку, спричиняє інфляцію та зростання боргу в різних країнах.

За даними Головного управління розвідки Міністерства оборони та голови МЗС Росії Сергія Лаврова, Кремль не збирається обмежувати свою військову агресію сходом і планує повне знищення України.

1 грудня президент США Джо Байден заявив, що наразі не має наміру говорити з російським візаві Володимиром Путіним, але готовий це зробити, якщо той справді виявить зацікавленість у припиненні розв’язаної ним війни в Україні, а саме – якщо виведе війська з України.

Кремль заявив, що не готовий прийняти умови для перемовин з Вашингтоном, які озвучив президент США Джо Байден.

Із 24 лютого 2022 року до 20 листопада 2022 року Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ ООН) зафіксувало 16 784 випадки загибелі або поранення цивільних осіб в Україні: 6 595 загиблих і 10 189 поранених. В ООН наголошують, що реальні втрати набагато вищі.

Наслідки російського вторгнення в м. Тростянець Сумської області, липень 2022 року

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну змусило 6,5 мільйона людей утекти за кордон. За підрахунками Міжнародної організації з міграції (МОМ), понад 8 мільйонів стали внутрішньо переміщеними особами.

За підрахунками ООН, станом на середину серпня понад 3 мільйони громадян України були вивезені добровільно чи примусово на територію Росії з окупованих територій Сходу та Півдня України.
 
Російські ЗМІ інформують, що станом на 1 серпня кількість переміщених з України до РФ перевищила 3 мільйони. Водночас половина з цього числа – жителі з районів, контрольованих незаконними збройними формуваннями Донеччини та Луганщини, які виїздили також ще до початку війни.
 
Після обстрілів, зокрема, Сергіївки на ОдещиніКременчука на ПолтавщиніЧасового Яру, неодноразових застосувань касетних боєприпасів у житлових районах Харкова, бомб, що розлітаються на сотні уламків, спричиняючи смерть та каліцтва цивільних, влада України закликає визнати Росію державою-терористом та виключити з Радбезу ООН.
 
Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джеппар напередодні закликала ООН підтримати створення трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України. Вона наголосила, що якщо за злочини не карають, а винних не притягують до відповідальності, то вони будуть ще більшими. Джеппар переконана, що, навіть коли президент РФ Володимир Путін програє свою війну, бізнес із Росією має бути неможливим, доки винних не буде притягнуто до відповідальності за злочини в Україні.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter