“Мій злочин полягав у тому, що я писав очевидні для всього світу речі”: звільнений блогер Галазюк розповів про полон

Дата: 08 Січня 2020
A+ A- Підписатися

Звільнений наприкінці грудня минулого року з полону проросійських бойовиків блогер Олег Галазюк розповів, що фактично його звинувачували в тому, що він називав частину Донбасу окупованою територією. 

Про це він розповів “Радіо Свобода”.

Галазюк повідомив, що після затримання бойовиками в серпні 2017 року на КПВВ поблизу Тореза, його відвезли до так званого “МДБ” у місті, де працювали його колишні студенти. 

“Мене схопили на КПВВ і повезли в “МДБ” в Торезі. Раніше це було СБУ і там працювали люди, які раніше служили Україні. Там були і мої колишні учні з філії Харківського інституту економіки ринкових відносин та менеджменту. Вони запитали: “Що ви тут забули, Олеже Дмитровичу?” Через це ставлення до мене було більш-менш лояльне, але я все одно просидів з мішком на голові три доби”, – розповів колишній бранець. 

Щодо звинувачень, які висували йому бойовики, то Галазюк розповів, що не пам’ятає, яку саме статтю йому інкримінували, проте додав, що пов’язана вона була з організованою злочинністю. 

“Мій злочин полягав у тому, що я писав очевидні для всього світу речі. Наприклад, що це (ОРДЛО. – Ред.) окупована територія. Це прирівняли до розпалювання національної ворожнечі та екстремізму”, – каже чоловік. 

Звільнений з полону блогер додав, що бойовики також звинувачували його в тому, що він писав абрівіатуру “ДНР” у лапках. 

“Свобода – найвища цінність. Якщо раніше я вважав, що головне – це дім і сім’я, то, коли потрапив до в’язниці, зрозумів, що найдорожче – свобода. Свобода піти куди-небудь і свобода думати”, – поділився своїми роздумами після полону Галазюк. 

Нагадаємо, що проросійські бойовики схопили Олега Галазюка в серпні 2017 року. Після початку конфлікту на Донбасі чоловік став дописувачем “Радіо Свобода”, де періодично виходили його колонки про життя в окупації. У полоні над чоловіком провели так званий суд, на якому відправили його за ґрати на 16 років. 

Як відомо, 29 грудня між Росією та Україною на контрольно-пропускному пункті “Майорське” відбувся обмінРосія повернула 81 громадянина, зокрема журналіста “Радіо Свобода” Станіслава Асєєва (Васін) та дописувача з міста Чистякове Донецької області Олега Галазюка.

Україна готова була видати 141 особу, але 17 людей відмовилися повертатися на територію ОРДЛО. В результаті Україна видала 127 утримуваних, зокрема ексспецпризначенців “Беркуту” Павла Аброськіна, Сергія Зінченка та Олега Янишевського, обвинувачених у розстрілах на Майдані. Також Росії видали терористів, які підірвали в Харкові вибуховий пристрій у 2015 році. Цей крок спричинив неоднозначну реакцію в суспільстві. 

За даними представниці України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи та колишньої Омбудсманки Валерії Лутковської, досі в підвалах бойовиків на Донбасі залишаються близько 300 людей. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter