Журналісти передали президенту Зеленському перелік першочергових завдань у сфері медіа

Дата: 06 Червня 2019
A+ A- Підписатися

Медіарух “Журналісти за усвідомлений вибір”, до якого приєдналися понад 50 ЗМІ та медійних організацій, передав президенту Володимиру Зеленському звернення, де запропоновано порядок денний медіареформ та перелічено першочергові завдання і виклики у сфері свободи слова.

Як повідомляє кореспондентка Центру прав людини ZMINA, звернення медіаруху сьогодні під час конференції “Свобода слова в Україні: виклики та можливі рішення”  виконавча директорка громадської організації “Інститут масової інформації” Оксана Романюк передала прессекретарці президента Юлії Мендель.

У тексті звернення експерти нагадали про виклики, які стоять сьогодні перед українськими журналістами. 

“Останні п’ять років були дуже болісними для українських журналістів. Було вбито наших колег Павла Шеремета, Сергія Ніколаєва, прямо зараз у стані медичної коми перебуває черкаський журналіст Вадим Комаров, який постраждав унаслідок жорстокого нападу в Черкасах. У полоні так званої “ДНР” ось уже два роки перебуває журналіст Станіслав Асєєв, отримав умовний вирок та підписку про невиїзд із Криму журналіст Микола Семена, а журналіста Романа Сущенка Кремль засудив до 12 років колонії суворого режиму. Сотні наших колег за ці роки побували в заручниках, стали вимушеними переселенцями та постраждали через тиск і погрози внаслідок своєї професійної діяльності”, – звертаються вони до Зеленського. 

Члени медіаруху закликали новообраного президента до конкретних кроків щодо гарантування свободи слова та розвитку медіасфери в Україні, а саме: 

  • регулярно звітувати громадянам про свої дії на посаді президента України і робити це не лише через соцмережі, а й проводити регулярні зустрічі та пресконференції зі ЗМІ, давати відповіді на запитання журналістів різних видань, які працюють для різних аудиторій;
  • взяти під особистий контроль розслідування вбивств та нападів на журналістів, зокрема тих, які відбуваються на окупованих територіях, аби припинити безкарність за напади на медіа;
  • сприяти розвитку суспільного мовлення та зберегти його незалежність і протидіяти будь-якому, зокрема фінансовому, тиску на НСТУ;
  • впровадити ефективні способи протидії тиску медіавласників-олігархів та політиків на контент ЗМІ;
  • призначати до складу медіарегулятора компетентних осіб, які є незалежними від олігархічних груп, медіавласників та готові до практичного застосування закону передусім в інтересах широких верств населення – глядачів і слухачів;
  • гарантувати збереження та продовження заходів, спрямованих на захист інформаційного простору від гібридної агресії;
  • підтримати медіареформу в Україні загалом.

“Для того щоб Україна розвивалася як демократична європейська держава, в ній мають працювати механізми повноцінного захисту професійної журналістської діяльності”, – наголосили автори звернення. 

Підсумовуючи викладене у зверненні, Оксана Романюк також закликала створити при Адміністрації президента діалоговий майданчик для регулярних зустрічей із представниками медіасектору і силових структур та інших відомств, щоб виробити спільне розуміння медійних реформ і оперативно реагувати на виклики у сфері свободи слова. 

Прессекретарка президента подякувала за те, що медіарух сформулював свої побажання у таких конкретних кроках. За її словами, питання інформаційної політики та протистояння інформаційним викликам сьогодні у президента в пріоритеті. 

“А про створення діалогового майданчику, який ви пропонуєте, вже думає вся комунікаційна команда. І це буде все вирішуватись”, – додала Юлія Мендель.

Як відомо, з початку року експерти ІМІ зафіксували в Україні 41 випадок порушення свободи слова. Лише у квітні таких випадків нарахували 14: більшість з них стосувалася фізичної агресії щодо журналістів. Порушення зафіксували в дев’яти регіонах, а лідерами в списку стали Київ та Дніпро.

Довідка. До медіаруху “Журналісти за усвідомлений вибір” увійшли провідні українські ЗМІ – телеканали, радіостанції, друковані й онлайн-видання, а також медійні громадські організації. Першими підписантами меморандуму медіаруху стали “UA: Перший”, Українське радіо, Громадське радіо, ІА “Укрінформ”, ІА Інтерфакс-Україна, Liga.net, “Дзеркало тижня. Україна”, “Новое Время”, “Цензор.нет”, “Український тиждень”, Opinion, низка регіональних медіа, громадські організації “Детектор медіа”, “Інститут масової інформації”, Незалежна медійна рада, “Інтерньюз-Україна”, ЦЕДЕМ, Фундація “Суспільність”, а також Центр прав людини Zmina та інші організації, окремі журналісти — загалом понад 70 учасників.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: