Майже пів тисячі українців з інвалідністю отримують нову спеціальність коштом уряду

Дата: 21 Квітня 2025
A+ A- Підписатися

З-поміж 8 тисяч українців, які з початку поточного року скористалися можливістю отримати нову спеціальність коштом уряду, щонайменше 479 людей мають інвалідність. 

Про це розповіли в уряді. 

Ілюстраційне зображення. Фото: RNZ / Nick Monro

За чотири місяці 2025 року найбільше ваучерів отримали люди, старші за 45 років, а саме 6137 осіб.

Ще 1193 здобувачі нової професії – це внутрішні переселенці. Люди з інвалідністю входять до трійки тих, хто найактивніше користується пропозицією уряду.

Найменше ваучерів отримали учасники бойових дій, а саме 252 людини. Це може бути пов’язане з тим, що чимало з них хочуть мати власну справу, щоб не стикатися з дискримінацією під час пошуку роботи.

Щодо популярних професій, то лідерами цьогоріч є медсестринство (1962 ваучери), кухарство (684) та соціальна робота (579). Менш популярними є професія водія (534) та медика (420). Загалом для навчання за ваучером доступні 155 професій і спеціальностей. 

Хоч активно рекламувати можливість отримати нову спеціальність коштом уряду почали лише після початку великої війни та кризи робочої сили, втім видавати ваучери на перекваліфікацію уряд почав ще у 2013 році.

Спершу такою можливістю могли користатися лише люди, старші за 45 років, а потім до переліку додали внутрішніх переселенців.

Нині можливістю можуть скористатися безробітні, учасники та учасниці бойових дій, ветерани та ветеранки, люди з інвалідністю та постраждалі внаслідок війни, а також звільнені з полону. Детальніше за посиланням

Дослідження, які для оцінювання роботи проводить Служба зайнятості, свідчать, що майже 30% відвідувачів навчань працевлаштувалися після цього. 

Нагадаємо, що майже 20% опитаних українців під час працевлаштування зіткнулися з дискримінацією через вік.

Роботодавці не готові працювати з кандидатами, старшими за 40 років, притому що вже скоро пенсіонерів в Україні буде більше, ніж тих, хто працює. Останнє змусило уряд розробити стратегію активного довголіття для українців.

Кожна друга людина у світі упереджена щодо віку, але переважно ейджизм поширений у країнах з низьким і середнім рівнем доходу.

До початку повномасштабного російського вторгнення дві третини українців вважали, що нібито існує вік, коли “пізно” змінити фах.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter