В Україні створять стратегію активного довголіття

Дата: 22 Квітня 2024
A+ A- Підписатися

Міністерство соціальної політики працює над створенням стратегії активного довголіття. 

Про це розповіли в Мінсоцполітики. 

Ілюстраційне зображення. Фото: gchumanrights.org

Нині в Україні мешкає щонайменше 9 мільйонів літніх людей, більшість із яких – жінки.

Урядовці не вперше замислюються над стратегією щодо роботи з цією групою громадян, наприклад у 2018-му ухвалили документ, працювати який мав до 2022 року. Той план передбачав серед іншого створення середовища, сприятливого для активного життя, а також формування політики навчання протягом життя

Заступниця міністра соціальної політики Уляна Токарєва каже, що новий документ має стати дороговказом для держави, місцевого самоврядування та громадських організацій. 

“Стратегія – документ про дуже конкретних людей, які живуть поруч з вами і потребують підтримки чи залучення… Можна обкласти громади на всіх рівнях зобов’язаннями та контролем. Але справа не зрушиться з місця, якщо ми не будемо розділяти цінності Стратегії активного довголіття”, – каже посадовиця. 

Нині посадовці проводять зустрічі, щоб отримані під час них напрацювання лягли в основу стратегії. 

Нагадаємо, що кожна друга людина у світі має упередження щодо віку. Ейджизм значною мірою поширений у країнах з низьким і середнім рівнем доходу, а серед негативних наслідків, що може спричинити упереджене ставлення до літніх, – погіршення їхнього фізичного і психічного здоров’я, соціальна ізоляція і самотність, фінансова незахищеність, зниження якості життя і передчасна смерть.  

До початку повномасштабного російського вторгнення дві третини українців вважали, що існує вік, коли “вже пізно” змінити фах.

Повномасштабна війна непропорційно вдарила по літніх людях. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter