Кримськотатарський ресурсний центр вказує на індикатори, що свідчать про підготовку росіян до втечі з Криму

Дата: 31 Березня 2023
A+ A- Підписатися

Росіяни готуються до втечі з Кримського півострова.

Про низку індикаторів цього явища повідомив в інтерв’ю виданню “Апостроф” голова правління Кримськотатарського ресурсного центру, член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв.

Трафік на незаконно спорудженому “кримському мості”

За його словами, на півострові масово продають придбану раніше побутову техніку. 

“По-перше, вони мають такий сайт Авіто, як, наприклад, у нас Olx. Там дуже багато стали продавати побутової техніки, яку придбали 2–3 роки тому. Наступний індикатор – нам почали надавати інформацію, що багато колаборантів – не росіяни, а колаборанти почали купувати майно у третіх країнах. Наприклад, у Туреччині. Вони не мають, наприклад, українських паспортів, до інших країн вони поїхати не можуть. А з російськими паспортами вони намагаються приїжджати до Туреччини й там купувати житло. Дійсно, зараз у Туреччині є такі російські райони. Там їм теж не подобається щось, починають говорити, щоб мечеті не працювали”, – розповів Барієв.

Також член Меджлісу повідомив, що на тимчасово окупованому півострові припинився будівельний бізнес.

За його інформацією, у фахівців, яких бронювали за пів року – рік, зараз немає роботи. Барієв вважає, що це пов’язано з тим, що забудовники побоюються проводити будівельні роботи, тому що очікують звільнення півострова Збройними силами України.

Нагадаємо, українське керівництво неодноразово закликало громадян Росії, які незаконно оселилися в тимчасово окупованому Криму, залишити півострів, допоки є така можливість, а для громадян України на півострові оприлюднили детальну інструкцію, що робити цивільним під час бойових дій у Криму та деокупації півострова. 

24 лютого президент Володимир Зеленський заявив, що країна готується до деокупації Криму.

Заступник голови Офісу президента України Ігор Жовква в інтерв’ю “Крим.Реалії” заявив, що компроміси щодо тієї чи іншої частини території України ніколи не стануть предметом переговорів із Росією. Також він зазначив, що зараз ніхто точно не скаже, яким чином Крим буде повернутий під контроль Києва, але це точно станеться. За його словами, “дипломатичний шлях (повернення Криму) може доповнювати військовий”.

Раніше президент України Володимир Зеленський закликав громадян у тимчасово окупованому Криму триматися якомога далі від російських військових об’єктів та надавати українським спецслужбам усю відому інформацію про окупантів, щоб звільнення Криму відбулося швидше.

Як відомо, Центр журналістських розслідувань оприлюднив дані розташування військових об’єктів на півострові, що є легітимною ціллю для ураження. 

Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що колаборанти та зрадники в тимчасово окупованому Криму можуть пом’якшити судовий вирок, надавши цінну інформацію Силам оборони України про російські військові об’єкти та техніку на території півострова.

Відомо, що українські міністерства та державні органи активно працюють над формуванням кадрового резерву для роботи після деокупації Кримського півострова.

За словами Представниці президента України в Автономній Республіці Крим Таміли Ташевої, на початок 2014 року на півострові налічувалося понад 16 тисяч державних службовців, понад 12 тисяч працівників міліції, майже 3 тисячі працівників ДСНС і приблизно по півтори тисячі працівників СБУ й органів прокуратури. 

Для підготовки кадрового резерву Представництво спільно з експертами та “Фондом Східна Європа”, зокрема, розробило онлайн-курс з підвищення кваліфікації для державних службовців і працівників органів місцевого самоврядування щодо окремих аспектів державної політики з питань деокупації й реінтеграції півострова “ProKrym”.

Також у співпраці з Київським національним університетом імені Тараса Шевченка фахівці підготували дві магістерські програми “Постконфліктне врядування” та “Урядування на повоєнних територіях”, набір за якими планується розпочати вже у 2023 році.

“Підхід для формування кадрового резерву має бути комплексним та враховувати різні сфери роботи органів державної влади на деокупованих територіях. Передусім нам треба працювати над відновленням органів правопорядку. Вдале формування резерву надасть можливість відновити роботу державних органів з урахуванням особливостей тривалої окупації півострова”, — наголосила Таміла Ташева та додала, що незабаром Мінреінтеграції будуть надіслані детальні пропозиції формування резерву працівників для роботи в Криму після деокупації.

У відомстві переконані, що одним із нагальних питань є чітка комунікація з громадянами України як на тимчасово окупованому півострові, так і з тими, хто вимушено виїхали з окупації. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: