Кримські в’язні шитимуть медичні маски

Дата: 23 Березня 2020
A+ A- Підписатися

П’ять підприємств Криму та регіональне управління Федеральної служби виконання покарань (ФСВП) планують шити медичні маски, аби задовільнити підвищений попит через загрозу поширення коронавірусної інфекції в Криму. 

Про це на щоденному засіданні оперативного штабу з протидії поширенню COVID-19 повідомив Підконтрольний Москві “голова кримського уряду” Юрій Гоцанюк

“У нас є на території п’ять підприємств – індивідуальні підприємці та акціонерні товариства, які готові нам надати послугу з пошиття масок. Зв’язалися з нашим УФСІН, вони теж готові, зараз на підвезенні марля. І наша керченська колонія зможе пошити маски для кримчан”, – сказав він.

За словами “очільника Криму” Сергія Аксенова, УФСІН готове поставити близько 20 тисяч масок.

Окупаційна влада замовила поставку медичних масок. Вона оцінює, що їй потрібно ще 5 млн масок.

Нагадаємо, коронавірус SARS-CoV-2 (COVID-19) виявили в Китаї наприкінці 2019 року. У деяких випадках перебіг хвороби легкий, в інших – із симптомами застуди та грипу, в тому числі з високою температурою і кашлем. Це може перерости в пневмонію, яка може бути смертельною. Більшість інфікованих одужує, помирають переважно люди з ослабленою імунною системою, зокрема, літні люди.

11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я охарактеризувала COVID-19 як пандеміюі Нове захворювання, поширене у світових масштабах., пізніше назвавши Європу епіцентром захворювання. У цей день Кабмін ухвалив постанову № 211 про введення національного карантину. 

Через коронавірус на лінії розмежування на Донбасі припинили пропускати людей. Правозахисники вже почали отримувати численні звернення від переселенців, які виїжджали на непідконтрольні території тимчасово і тепер не можуть повернутися звідти. Рішення про тимчасове припинення роботи контрольних пунктів в’їзду та виїзду уряд ухвалив і щодо окупованого Криму. 

Раніше громадські організації, які займаються захистом прав потерпілих від російської-української війни, звернулися до РНБО та міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексія Рєзникова. Вони просять їх не запроваджувати повної заборони перетину КПВВ з тимчасово окупованими територіями для громадян України, які не мають “прописки” на підконтрольній українському уряду території.

“Ми вважали і вважаємо, що таке рішення є небезпечним, оскільки воно тягне за собою ризики для життя і здоров’я наших громадян в окупації і суперечить політиці реінтеграції”, – сказано у зверненні правозахисних організацій.

20 березня Представництво президента України в Автономній Республіці Крим назвало виняткові обставини, за яких громадянам мають дозволяти перетинати адмінкордон з тимчасово окупованим Кримом.

У Криму вже зафіксували перший випадок захворювання на COVID-19. Окупаційна влада утворила на півострові оперативний штаб з протидії поширенню інфекції. За її даними станом на 23 березня, “під динамічним наглядом” знаходяться 754 людини. В умовах стаціонару – 38 осіб.

16 березня головний державний санітарний лікар Федеральної служби виконання покарань Російської Федерації (ФСВП) заборонив у СІЗО та виправних колоніях побачення з підозрюваними, обвинуваченими та засудженими.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: