Кримський журналіст Семена не зміг власноруч отримати європейську премію по свободі слова

Дата: 28 Листопада 2016
A+ A- Підписатися

У рамках восьмої щорічної асамблеї Форуму громадянського суспільства Східного партнерства в Брюсселі 28 листопада відбулося вручення премії імені Павла Шеремета кримському журналісту Миколі Семені.

Кримський журналіст не міг бути присутнім на врученні премії, оскільки йому заборонено виїзд з Кримського півострова, передають Крим.Реалії.

У коментарі Центру інформації про права людини Микола Семена повідомив, що його захист звертався із проханням дозволити виїзд журналіста до Брюсселя для отримання міжнародної журналістської премії, однак слідчий ФСБ відмовив у задоволенні цього клопотання.

У зв’язку з цим, головний редактор проекту Крим.Реалії Володимир Притула та головний редактор Радіо Свобода Ненад Пеїч отримали нагороду від імені Миколи Семени.

Як розповів Крим.Реалії співголова керівного комітету Форуму громадянського суспільства Східного партнерства Кшиштоф Бобінскі, рішення про вручення премії Миколі Семені було ухвалене керівним комітетом Форуму “на знак визнання того, що він не побоявся ризикувати своєю свободою і безпекою, обстоюючи свободу слова в Криму”.

Головний редактор проекту Крим.Реалії Володимир Притула зачитав присутнім звернення Семени.

“Я щасливий, незважаючи на відсутність можливості скористатися правом на свободу пересування, отримати таку нагороду, як премія імені Павла Шеремета. Мій колега, один з найяскравіших журналістів пострадянського простору, Павло Шеремет, убитий півроку тому, часто говорив і писав гірку правду, яка багатьом не подобалася”, – говорить Семена у зверненні.

У зверненні Миколи Семени йдеться про репресивні дії Росії на території анексованого Криму.

“Влада Росії ліквідувала громадянські свободи і створила репресивне законодавство, яке застосовується для придушення громадянських свобод… Заборона Меджлісу, обшуки, погрози, тиск на родичів, прослуховування телефонів, перлюстрація пошти, зломи комп’ютерів, стеження – це нинішня практика ФСБ Росії щодо кримських незалежних журналістів і блогерів”, – озвучив слова Семени головний редактор проекту Крим.Реалії.

На завершення звернення Семена висловив слова подяки за присудження премії.

“Розцінюю її (премію – КР) як важливу моральну підтримку всіх кримських журналістів, які продовжують чесно та якісно виконувати свої професійні обов’язки та інформувати кримчан і світ про те, що насправді відбувається в анексованому Криму”, – йдеться у тексті.

Нагадаємо, премія імені Павла Шеремета у нинішньому році буде вручена вперше. За словами співголови керівного комітету Форуму громадянського суспільства Східного партнерства Владислава Величка, нагорода названа на честь загиблого в липні 2016 року журналіста Павла Шеремета “на знак визнання його видатного внеску в справу просування питань прав людини і свободи слова”.

Навесні в Криму пройшли масові обшуки, в тому числі, у незалежних журналістів, яких підозрювали у співпраці з Крим.Реалії. Відносно автора Радіо Свобода Миколи Семени порушили кримінальну справу за підозрою в закликах до порушення територіальної цілісності Росії. Російське слідство заборонило йому залишати півострів.

Міністерство закордонних справ України висловило занепокоєння переслідуванням громадян України в анексованому Криму, зокрема, журналіста Миколи Семени, і закликало припинити тиск на нього.

23 серпня захист Миколи Семени закликав ФСБ випустити його з Криму на лікування.

До цього відпустити Миколу Семену на лікування до Києва у російської влади вимагали Міжнародна та Європейська Федерація журналістів, а також офіс Представника ОБСЄ з питань свободи слова.

 Кримське управління ФСБ Росії відмовило в задоволенні клопотання захисту кримського журналіста Миколи Семени про виїзд його на лікування до Києва.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: