Проїзд через КПВВ на адмінкордоні з Кримом буде обмежений ще місяць

Дата: 22 Травня 2020
A+ A- Підписатися

Контрольні пункти в’їзду-виїзду (КПВВ) на адміністративному кордоні з тимчасово окупованим Росією Кримом будуть обмежені для проїзду до 22 червня.

Про це інформує Інтерфакс-Україна з посиланням на спікера Державної прикордонної служби Андрія Демченка. 

“Учора Кабінет Міністрів України оприлюднив постанову № 392 про адаптивний вихід з карантину. Відповідно до цієї постанови, внесено зміни до нормативних актів уряду, зокрема і в розпорядження №291, яким регламентується перетин адміністративного кордону і функціонування КПВВ на кордоні з окупованим Кримом. І термін дії цього розпорядження продовжено до 22 червня”, – сказав він.

Речник нагадав, що, відповідно до цього розпорядження, функціонування КПВВ на адмінкордоні з Кримом тимчасово припинено. На окуповану територію можуть потрапити люди, зареєстровані там, а на материкову Україну – особи, прописані за межами окупованої території.

Нагадаємо, через коронавірусну пандемію перші обмеження у перетині КПВВ на лінії розмежування з тимчасово окупованими районами Донецької та Луганської областей почали діяти з 7 березня. 22 березня через дію Наказу командувача ООС “про повне припинення перетину на невизначений строк” перетин лінії розмежування був фактично припинений в обох напрямках. Однак при цьому КПВВ можна було перетнути, якщо у громадян були “критично важливі життєві обставини” . 14 березня 2020 уряд України прийняв розпорядження № 291-р, яким ввів обмеження перетину адмінкордону з тимчасово окупованим Кримом.  

11 травня Держприкордонслужба повідомила, що з 22 березня Командувач ООС надав 283 таких індивідуальних дозволів, з яких 236 були надані для перетину лінії розмежування в КПВВ “Станиця Луганська”. Разом з тим “Донбас SOS” повідомляє, що на гарячу лінії громадської організації надійшло більше 2 200 таких запитів, більшість яких стосується перетину лінії розмежування в Донецькій області.

Пізніше у березні дзеркальні обмежувальні заходи ввела де-факто влада на тимчасово окупованих територіях України.

Виключенням з обмежень або заборони на перетин мали становити так звані “гуманітарні підстави”, які передбачають наявність вагомих причин для перетину КПВВ на межі з окупованими територіями. За інформацією, отриманою з відкритих джерел,

З 11 травня в Україні відбувається поетапне зняття карантинних заходів. Проте, відповідно до плану зняття обмежень, оприлюдненого у квітні прем’єр-міністром України, відсутня інформація про відкриття КПВВ. Така ситуація, на переконання експертів, свідчить про те, що тимчасово окуповані території не лежать в полі зору та уваги українського уряду.

З громадянами, що проживають на тимчасово окупованих територіях і не можуть відвідати родичів, отримати медичну допомогу, адміністративні послуги тощо, не ведеться комунікація про карантинні заходи, що не сприяє відбудові довіри до уряду та подальшому процесу реінтеграції. 

У трвні правозахисники пояснили, як кримчанам потрапити на материкову Україну.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: