Командир Нацдружин: “Ми не збираємося переслідувати осіб неукраїнської національності”

Дата: 31 Січня 2018
A+ A- Підписатися

Громадська організація “Національні дружини”, 600 членів якої у неділю, 28 січня, присягнули на “вірність і служіння українському народу”, не підтримує нікого з політиків.

З такою заявою під час прес-конференції в Києві виступив командир “Національних дружин” Ігор Михайленко, повідомляє Інтерфакс.

Посвята членів “Національних дружин” у Києві, 28 січня. Фото: Національні дружини, Facebook

“У 2014 році український народ відчував надзвичайне емоційне піднесення, і за три роки влада проґавила це піднесення, також проґавила економіку та силовий блок. Як я і наша організація можуть ставитися до таких політиків? Авжеж, негативно”, – зазначив він.

За словами Михайленка, за рік існування організації її членами стали близько тисячі осіб. Ніхто з них не отримує заробітну плату чи будь-яку винагороду за участь в акціях. Він наголосив, що до “Національних дружин” долучаються активні громадяни, які своєю присутністю на вулицях міст показують, що “місця для злочинності немає”.

Ігор Михайленко

“Переважно ми здійснюємо патрулювання, і це не означає, що ми проводимо затримання або перевірку документів”, – пояснив він і додав, що траплялися поодинокі випадки, коли активісти затримували злодіїв чи наркоторговців і передавали їх Національній поліції.

Михайленко також підкреслив, що дружинники не збираються переслідувати осіб неукраїнської національності.

“В нас у нацдружинах були грузини, росіяни, білоруси, всі вони виступають за захист українського націоналізму”, – пояснив він.

Нагадаємо, політична партія “Національний корпус” 28 січня влаштувала присягу учасників громадської організації “Національних дружин”, які мають здійснювати патрулювання вулиць та “протидіяти незаконним нарко- та алкопритонам”. У Києві присягу прийняли близько 600 учасників.

Західні експерти висловили занепокоєння створенням “Національних дружин”. Зокрема, на думку провідного дослідника проекту BellingCat Аріка Толера, тепер всі потенційні проблеми, пов’язані з “поверненням додому” крайньоправих груп, подібних до “Азову” можуть стати реальністю.

Правозахисник і дослідник крайньоправих рухів Павло Клименко вважає, що поява “Національних дружин” матиме вплив на безпеку меншин у Києві.

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що в країні існує лише державна монополія на застосування сили, що належить Нацгвардії, Нацполіції та Збройним силам. Він підкреслив, що всі інші парамілітарні утворення є незаконними, та пообіцяв не допустити їх роботи.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: