Після деокупації на Сумщині виявили хімічну зброю

Дата: 16 Квітня 2022
A+ A- Підписатися
У звільненому від російських окупантів селі Білка на Сумщині виявили зарин та інші речовини, які, на думку місцевої влади, окупанти планували використати для атак по Києву, Полтаві чи інших українських містах.
 
Про це мер Тростянця Юрій Бова повідомив в ефірі “Українського радіо”.
 
Тростянець після деокупації. Джерело: телеграм-канал Дмитра Живицького
Буквально вчора ми знайшли у селі Білка хімічну зброю – це зарин та інші речовини. Виявили ампули. Зараз цим займається Служба безпеки України“, – зазначив він.
 
Це перше офіційне підтвердження місцевою владою використання хімічної зброї російськими окупантами проти мирного населення та цивільної інфраструктури.
 
Також Бова розповів, що за місяць, поки окупанти перебували у Тростянці, вони дуже багато розставили своїх розтяжок. Заміновано багато кладовищ, лісопосадок, паркових зон, адміністративних об’єктів. 
 
“По-перше, росіяни ставили багато розтяжок, по-друге, коли наші війська знищували російську техніку, то снаряди розліталися від розривів на дуже велику відстань і деякі поля просто всіяні цими вибухонебезпечними предметами”, – зазначив мер Тростянця.
 
У місті щоденно працюють дві групи: одна із ДСНС, інша — з військових. Вони розміновують кожного дня нові ділянки. Але все одно залишається чимало небезпечних місць.
 
Раніше ZMINA повідомляла, що на території Сумської області від рук російських окупантів загинули понад 100 людей, пошуки зниклих тривають. Крім того, збитки внаслідок знищення місцевої інфраструктури перевищили 10 мільярдів гривень.
 
Нагадаємо, що коаліція “Україна. П’ята ранку” збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
 
Зокрема, це умисні вбивства населення, катування і нелюдське поводження, умисне заподіяння тяжких страждань чи серйозного каліцтва, зґвалтування, руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю, примус цивільних осіб чи військовополонених служити в збройних силах РФ, використання населення як “живих щитів”, депортація українців до Росії чи на окуповані нею території Донбасу і Криму, викрадення і незаконні арешти цивільних осіб, взяття заручників, вчинення нападу на військових, які припинили брати участь у воєнних діях, віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста, використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів), використання отруйних речовин, напади на релігійні й культурні установи, розграбування суспільної й особистої власності тощо.
 
Правозахисники просять надсилати інформацію і докази про вказані злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Ознайомтеся з детальною пам’яткою, як фіксувати докази воєнних злочинів і злочинів проти людяності.
 
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте нас на адресу tp@humanrights.org.ua.
 
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, просимо заповнити онлайн-форму.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter