Голови рад переселенців входитимуть до координаційного штабу з питань забезпечення прав і свобод ВПО

Дата: 10 Листопада 2023
A+ A- Підписатися

Уряд затвердив зміни, згідно з якими голови рад ВПО тепер входитимуть до складу профільного координаційного штабу. 

Про це розповіли у Кабміні. 

Ілюстраційне зображення. Фото: dopomagai.org

Голови рад надаватимуть власні пропозиції щодо напрацювання політик та розробки нормативно-правових актів. Так, щотижня члени координаційного штабу з питань забезпечення прав і свобод ВПО слухатимуть доповідь представника однієї з областей.

“На головах рад ВПО велика відповідальність. Бо вони говорять від імені 5 мільйонів наших громадян”, – каже міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

Нині по всій Україні створили понад пів тисячі рад ВПО. Вони, як бачать в уряді, мають бути провідниками змін у сфері підтримки та захисту переселенців, а також допомагати адаптуватись та інтегруватись у громаді, що приймає, наприклад шукати роботу та житло, а в деяких випадках отримувати психосоціальну, медичну та правову допомоги.

Членами ради можуть стати як переселенці, так і, наприклад, представники підприємств, що евакуювалися до регіону. 

Нагадаємо, що в Україні офіційно зареєструвалися щонайменше 4,8 мільйона внутрішньо переміщених осіб, а ще 2 мільйони живуть без реєстрації. 

Більшість опитаних переселенців, серед яких переважають жінки, не мають роботи та потребують допомоги як у пошуку вакансій та складанні резюме, так і в проведенні співбесіди з роботодавцями.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter