“Дуже велика увага до кадирівців”: у Мін’юсті розповіли, як Росія складає списки на обмін
Під час процесу обміну полоненими Росія звертає особливу увагу на своїх військових з чеченських батальйонів.
Про це розповіла “Радіо Свобода” заступниця міністра юстиції України Олена Висоцька.
Так званих “кадирівців” Висоцька схарактеризувала як “першу чергу” серед військовополонених.
“Це просто поіменні списки. Найдовше чекають обміну, наприклад, так звані неелітні формування – Бурятія або якийсь Далекий Схід”, – каже посадовиця.
Раніше російські журналісти досліджували портрет російського солдата, якого відправляють на війну в Україну. Вони опрацювали дані щодо майже двох тисяч загиблих та дійшли висновку, що зазвичай це молодики з бідних регіонів.
Найвищі втрати фіксували в Дагестані та Бурятії, де медіанна зарплата ледве перевищує 20 тисяч рублів, або 6,7 тисячі гривень.
Ще однією категорією військовополонених, якою, як каже Совгиря, не цікавиться російське керівництво, стали примусово мобілізовані в ОРДЛО чоловіки. За оцінками правозахисників, їхню кількість можна оцінити в понад 100 тисяч осіб. Також відомо про майже 20 тисяч убитих серед цієї категорії.
“Їм (російському керівництву. – Ред.) узагалі байдуже, що з ними буде в полоні або після полону. Тобто це більше наша проблема”, – констатує Висоцька.
Досі невідома точна кількість військовополонених росіян, однак на утримання одного Україна витрачає 3 тисячі гривень щомісячно, а живуть вони в одному таборі та понад пів сотні дільниць, що розташовані майже в кожному регіоні країни.
Табір розміщений на заході, і в Моніторинговій місії ООН казали, що розташований він на Львівщині. Там тримають переважно саме військовополонених з ОРДЛО.
Нагадаємо, що серед полонених у Росії українців понад 2,5 тисячі українських бійців з “Азовсталі”, а також понад 1,5 тисячі цивільних, яких тримають як “обмінний фонд”. Монітори ООН не мають доступу до українських військовополонених у Росії, однак знають про їхні катування.